Portál.cz > Úvodní stránka

Aktuálně

Co nás nezabije, to nás posílí!

Traumatické zážitky vedou velmi často k ohrožení psychického zdraví: k depresím, úzkostem nebo posttraumatickému stresu. Ale co když může trauma vést i k opačnému výsledku? K růstu a obohacení? Přesné tím se zabývá britský psycholog a psychoterapeut Stephen Joseph v této knize.

Celý článek

Co nás nezabije...

Jak vychovat děti a neuštvat se při tom? Zkuste uvolněné rodičovství

Mnoho rodičů dnešní doby má pocit, že se musí dětem věnovat bez ustání, poskytnout jim maximální bezpečí, plnit všechna přání, obstarat každou jejich potřebu. Zkrátka, že musí být dokonalí. Výsledkem je, že jsou pak rodiče vyčerpaní a děti rozmazlené, nesoběstačné nebo přetížené. Cestu, jak se tomu vyhnout, nabízí zkušená psycholožka Pavla Koucká.

Celý článek

Uvolněné rodičovství

30% akce na dětské knihy

Máte pocit, že snad vaše děti přes prázdniny dočista zapomněly číst? Pak jim pořiďte nějakou z našich dětských knih - i kdyby to tak snad skutečně bylo, nad našimi knihami se rychle rozpomenou, že číst umějí. Tento týden koupíte vybraných 18 titulů se slevou 30 %!

Celý článek

30% akce

Život není náhoda, ale volba

Hal Urban, americký historik a pedagog a autor veleúspěšné knihy To nejdůležitější v životě, přináší v knize Život není náhoda další důležité postřehy a životní pravdy, které si ale často neuvědomujeme příliš silně.

Celý článek

Život není náhoda

Ediční plán na druhé pololetí 2017 je na světě

Pokud už hoříte nedočkavostí, jaké že knihy jsme si pro vás na příští pololetí připravili, máme pro vás skvělou zprávu: ediční plán na druhé pololeté 2017 je tu!

Celý článek

Ediční plán na druhé pololetí 2017 je na světě

Lukáš Hejlík přiveze Torey Hayden a s ní i Zvíře

V cyklu scénických čtení LiStOVáNí se i letos objeví kniha z Portálu: po loňském úspěchu knihy Gorila a já od Fridy Nilsson se letos herec Lukáš Hejlík rozhodl zdramatizovat knihu Zvíře od Torey Hayden. A autorka sama na jeho pozvání přijede do České republiky a bude se čtení osobně účastnit!

Celý článek

Lukáš Hejlík přiveze Torey Hayden a s ní i Zvíře

LETNÍ OTVÍRACÍ DOBA NAŠICH KNIHKUPECTVÍ

Knihkupectví v Jindřišské je během prázdnin otevřeno podle běžné otvírací doby (9-18h).
Knihkupectví v Klapkově má během prázdnin (1.7. - 31.8.) otevírací dobu 10-18h.

Celý článek

Další aktuality

Knižní novinky

Gottwaldová, Radka

Jak na pasivní agresi Přejde do e-shopu

Pasivní agresivita je proti otevřené agresi mnohem hůře rozpoznatelná, a přitom se v mezilidské komunikaci vyskytuje možná častěji než otevřený útok. Kniha přibližuje čtenářům, co pasivní agrese znamená a o jaký styl komunikace se jedná. Každá kapitola je doplněna o příklady z praxe, které názorně ilustrují situace z každodenního života a doplňují teoretickou části knihy. Publikace je určena každému, koho zajímá téma pasivní agrese, chce zlepšit kvalitu svého života, zajímá se o komunikaci nebo zpracovávání emocí.
Bc. Radka Gottwaldová vystudovala jednooborovou psychologii, publikuje články z oblasti psychologie, působí v oblasti IT.

Jak na pasivní agresi

Urban, Hal

Život není náhoda Přejde do e-shopu

Autor bestselleru To nejdůležitější v životě probírá ve své další knize 15 klíčových témat, která mají obohatit život tak, aby byl žit vědomě a naplněně. Život pro něj není dán náhodou, ale volbou. V každém okamžiku se můžeme svobodně rozhodnout a je jen na nás, zda jsme takovou volbu schopni pro naše budoucí štěstí uskutečnit. K tomu, abychom na to byli připraveni, slouží právě tato kniha. Urban hájí ctnosti, jako je pokora, trpělivost, odvaha, odpuštění…, nezbavuje je jejich vážnosti a důležitosti, ale plní je velmi živým, a přesto nebanálním obsahem.
Hal Urban je pedagog a psycholog, oceňovaný vyučující jak na středních, tak vysokých školách. Po úspěchu knihy To nejdůležitější v životě se stal uznávaným odborníkem na témata spojená s pozitivní psychologií, výchovou a kvalitou života.

Život není náhoda

Montessori, Maria

Objevování dítěte Přejde do e-shopu

Maria Montessori začala svou pedagogickou dráhu prací s dětmi, které trpěly mentálním postižením. Docílila toho, že tyto děti složily zkoušku ze čtení a psaní určenou pro děti bez postižení. To ji podnítilo k tomu, aby svou metodu uplatnila i ve vzdělávání zdravých dětí. Právě tímto obdobím se zabývá kniha Objevování dítěte, kterou Maria Montessori napsala na samém začátku své pedagogické výzkumné činnosti. Systém montessoriovské pedagogiky je tu představen jako výsledek autorčina hledání a ověřování nejvhodnějšího způsobu vzdělávání malých dětí nejen ve školách a předškolních zařízeních, ale také v rodině. Vychází z poznávání potřeb malého dítěte, učí rozvíjet jeho přirozené schopnosti a smyslové vnímání. Kniha nejenom, že vysvětluje vědecké základy autorčina přístupu, ale seznamuje i s metodami a nástroji, které rozvoj jednotlivých vloh (jež souvisejí např. s pohybem, vnímáním, psaním, čtením, řečí, počítáním, kreslením, hudbou či náboženstvím) podporují a usměrňují. Vzdělávání v tomto systému není chápáno pouze jako příprava na školu, ale příprava pro život.
Maria Montessori (1870–1952) byla všestranná italská pedagožka, filozofka a vědkyně. Je známa především svými novými pedagogickými metodami. Vystudovala medicínu, filozofii a psychologii, zabývala se antropologií, biologií a pedagogikou. Po celý život nepřestávala studovat. V její práci se vzájemně ovlivňovala teorie a praxe. Práce Marie Montessori není založena jen na teorii. Její síla spočívá v praktickém uskutečňování myšlenek. Převážnou část jejich prací tvoří výklady pozorování dětí a zdůvodňování pedagogických experimentů.

Objevování dítěte