Portál.cz > Úvodní stránka

Aktuálně

Jakou barvu má medvěd? Vyšla knížečka logických a matematických hádanek slavného Martina Gardnera

Americký matematik a popularizátor vědy Martin Gardner proslul svými sloupky Mathematical games v časopise Scientific American, v nichž přinášel zajímavé a neobvyklé logické a matematické hádanky a příklady a často i jejich neotřelá řešení. Nyní vám 65 z těchto úkolů přinášíme my v naší nové knížečce.

Celý článek

Jakou barvu má medvěd? Vyšla knížečka logických a matematických hádanek slavného Martina Gardnera

Sex v lidském milování podle Erica Berneho – vychází i jako e-kniha

Kdo by neznal jeho nejúspěšnější knihu o transakční analýze Jak si lidé hrají? Psychiatr a psychoterapeut Berne se třikrát šťastně oženil a stihl i tři rozvody. Možná i proto dokázal o sexu, sexualitě, či sexuálních hrách a scénářích psát tak živě, prostořece a velmi poutavě.

Celý článek

Sex v lidském milování podle Erica Berneho – vychází i jako e-kniha

Poznáváme, hýbeme se a tvoříme s dětmi od dvou let ve školce

Kniha Pavly Petrů-Kickové je určena učitelům a učitelkám v mateřských školách a nabízí jim pomoc pro práci s dětmi od dvou do tří let.

Celý článek

Poznáváme, hýbeme se a tvoříme s dětmi od dvou let ve školce

Ediční plán pro první polovinu roku 2017 je na světě!

Je to již víc jak měsíc, kdy vyšla naše poslední novinka. Víme, že přežít takovou dobu bez nových knih z Portálu je hrozné, ale vězte, že se toto období již chýlí ke konci. Už od poloviny ledna začneme opět každý týden chrlit nové kvalitní knihy. A jaké tituly to budou? To se dozvíte v našem edičním plánu!

Celý článek

Ediční plán pro první polovinu roku 2017 je na světě!

Kniha Exotem na této zemi je finalistou ankety Lidových novin Kniha roku 2016

Pomyslná bramborová medaile je úspěch, který hřeje. Být ve společnosti jednoho z nejlepších současných českých spisovatelů Jiřího Hájíčka nebo světoznámého Milana Kundery je pocta. Ale nejvíc nás těší, že díky ní mohou i lidé mimo církevní a undergroundové kruhy poznat osobnost Ládi Heryána.

Celý článek

Exotem na této zemi se cítí být Ladislav Heryán, „pastýř undergroundu“.

Další aktuality

Knižní novinky

Gardner, Martin

Jakou barvu má medvěd? Přejde do e-shopu

Matematik Martin Gardner psal přes 25 let sloupky matematických her do prestižního časopisu Scientific American – vždy se snažil ukázat nový a neokoukaný problém a jeho řešení. Kniha, která patří k nejoceňovanějším ve svém oboru, obsahuje výběr 65 nejlepších matematických hádanek a logických úkolů, které potrápí mozkové závity, rozšíří možnosti uvažování a poučí o matematických a logických postupech. Součástí knihy jsou komentovaná řešení.
Martin Gardner (1914–2010) byl americký matematik a popularizátor vědy. Je známý především pro své matematické sloupky, ve kterých popularizoval nové matematické koncepty. Napsal nebo editoval přes 100 knih. Zajímal se o mikromagii, iluzionismus, literaturu (zvláště o díla Lewise Carrolla), filozofii, vědecký skepticismus a náboženství. Říká se o něm, že „přinesl více matematiky více milionům lidí než kdokoli jiný“.

Jakou barvu má medvěd?

Berne, Eric

Sex v lidském milování Přejde do e-shopu

Kniha je založena na autorových přednáškách, které měl v roce 1966 na Kalifornské univerzitě. Autor zde svým typickým esejistickým, humorným a místy prostořekým způsobem pojednává o sexualitě ze všech možných úhlů: o tom, jak hovořit o sexualitě, jak zacházet s obscenitou, jakým způsobem provádět sexuální výchovu, o orgasmu, o používání a zneužívání sexuálních orgánů, o vztahu sexuality k vědě, náboženství, zdraví, etice, estetice, intimitě či manželství. Velká část knihy je věnována vztahu sexuality a transakční analýzy, takže autor s pomocí schémat rozebírá analýzu sexuálních transakcí v různých typech vztahů, pojednává o sexuálních hrách a scénářích.
Eric Berne (1910–1970) byl světoznámý americký lékař, psychiatr a psychoterapeut, tvůrce transakční analýzy. Portál vydal jeho knihy Jak si lidé hrají a Co řeknete, až pozdravíte.

Sex v lidském milování

Petrů-Kicková, Pavla

Poznáváme, hýbeme se a tvoříme Přejde do e-shopu

Kniha je výstupem pedagogické praxe autorky a vychází z požadavku doby na začlenění věkového období dítěte od 2 do 3 let do výchovné a vzdělávací práce mateřské školy. Po krátkém teoretickém úvodu věnovaném potřebám malých dětí a praxi mateřských škol následují praktické kapitoly, které nabízejí činnosti v různých výchovně-vzdělávacích oblastech. Kniha koresponduje se stávajícím kurikulárním dokumentem PVP PV, aktivity jsou „šity na míru“ dětem nízkého věku a odpovídají možnostem českých mateřských škol.
Mgr. Pavla Petrů-Kicková je dlouholetou učitelkou a v současné době ředitelkou mateřské školy. Publikuje v řadě odborných pedagogických časopisů a je členkou redakční rady časopisu Informatorium 3-8.

Poznáváme, hýbeme se a tvoříme