Portál.cz > Úvodní stránka

Aktuálně

Vychází zpěvník Písnička jako dárek, poslední kniha Pavla Jurkoviče

Ve spolupráci Společnosti Pavla Jurkoviče, nakladatelství Portál a rovněž za přispění desítek dárců, kteří se zúčastnili crowdfundingové kampaně na HitHitu, vychází zpěvník s písničkami známého hudebníka a hudebního pedagoga Pavla Jurkoviče (1933-1915), určený zejména pro děti mateřských škol.

Celý článek

Vychází zpěvník Písnička jako dárek, poslední kniha Pavla Jurkoviče

Slavíme Johna Bowlbyho a k oslavě přimykáme i (troj)Den D!

Tuto neděli, 26. února, uplyne přesně 110 let od narození významného anglického psychoanalytika Johna Bowlbyho. Tato příležitost si zaslouží oslavu Dnem D - a to rovnou trojdnem! Od pátku 24. až do neděle 26. února můžete na e-shopu nakoupit vše z produkce Portálu (kromě e-knih) se slevou 20 %.

Celý článek

Slavíme Johna Bowlbyho a k oslavě přimykáme i (troj)Den D!

Karel Nešpor poradí, jak získat a udržet si zdravé emoce

Známý propagátor střízlivosti, emeritní primář Psychiatrické nemocnice Bohnice a autor úspěšného titulu Kudy do pohody vydává novou knihu, v níž nám poradí, jak se účinně vypořádávat s negativními emocemi a pěstovat v sobě ty pozitivní.

Celý článek

Karel Nešpor poradí, jak získat a udržet si zdravé emoce

Sleva 30 % na knihy prvního čtení i logopedické sešity

21. 2. je Den mateřského jazyka. A protože my češtinu milujeme, chceme, aby ji krásně ovládali i naši nejmenší. Proto vydáváme knížky první čtení, sešity na podporu čtenářské gramotnosti i logopedické pomůcky. A osmnáct z nich je tento týden ve slevě 30 %!

Celý článek

Trénujte logické myšlení! 50 hádanek pro děti od devíti let

Zahoďte stížnosti, že matematice nerozumíte a logiku vás nikdo neučil. Společně s dětmi můžete projít sešitem od Rogera Rougiera a pokusit se s nápovědami (nebo bez nich) vyřešit hádanky. Jsou zábavné, ilustrované a rozhodně vás budou bavit.

Celý článek

Trénujte logické myšlení! 50 hádanek pro děti od devíti let

Čmárání přikázáno - recenze na Souboje barev

Přinášíme recenzi speciální pedagožky a logopežky Markéty Boťánkové na naši nejnovější knihu od Hervé Tulleta: Souboje barev

Celý článek

Chopte se pastelek a do boje! Vyšel sešit na čmárání od Hervého Tulleta

Další aktuality

Knižní novinky

Jurkovič, Pavel

Písnička jako dárek + CD Přejde do e-shopu

Zpěvník Písnička jako dárek je poslední knihou Pavla Jurkoviče, kterou rozpracoval, ale za svého života ji už nestihl vydat. Obsahuje celkem třicet písniček s texty nejrůznějších autorů a Jurkovičovou hudbou doplněnou o notové zápisy. Písničky jsou určené zejména dětem z mateřských škol a jsou vhodné jako dárek maminkám, tatínkům, prarodičům, ke zpívání na besídkách a vystoupeních. Knížku ilustracemi doprovodila Edita Plicková a metodickým úvodem pro pedagogy opatřila Eva Hurdová. Přiložené CD obsahuje nahrávky všech písní.
Pavel Jurkovič (1933–2015) byl významný český hudebník, zpěvák, skladatel, pedagog a popularizátor lidových písní.

Písnička jako dárek + CD

Sternberg, Robert J.

Láska je příběh Přejde do e-shopu

Kognitivní psycholog Robert Sternberg proslul svou trojúhelníkovou teorií lásky, podle níž se každá láska vyznačuje přítomností nebo nepřítomností tří složek: intimity, vášně a závazku. To, jak taková konfigurace složek vzniká, autor popisuje ve své novější teorii, v níž lásku pojímá jako příběh. Naše zkušenosti i naše společnost nám poskytují určité příběhy popisující různé podoby lásky. My některé z nich nevědomě přijímáme jako sobě vlastní a snažíme se je ve vztazích naplnit. Podle toho, jak naše příběhy ladí s příběhy našich partnerů, jsou potom naše vztahy stabilní, nebo nestabilní. I laik může s pomocí této knihy lépe pochopit, jaký je jeho příběh lásky, případně jak ho změnit, aby vyjadřoval to, po čem daný jedinec skutečně touží.
Robert J. Sternberg je světoznámý americký psycholog, tvůrce uznávaných konceptů v rámci kognitivní psychologie (triarchická teorie inteligence, kognitivní styly) i psychologie lásky (trojúhelníková teorie lásky). V současnosti je profesorem na Cornell University. Česky vyšla jeho Úspěšná inteligence (2001) a Kognitivní psychologie (naposledy 2009).

Láska je příběh

Nešpor, Karel

Jak být milejší Přejde do e-shopu

Emocím by měl věnovat velkou pozornost každý z nás. Podstatným způsobem totiž ovlivňují kvalitu života, zdraví a schopnost správně uvažovat. Půvabnou krajinou zdravých emocí provází Jasoň (chce mít ve všem jasno). Zdravé emoce vznikají snadno za příznivých okolností, např. ve společnosti sympatických lidí, v krásné přírodě nebo při poslechu melodické hudby. Jestliže podobné situace a prostředí vyhledáváte, už to je vlastně způsob, jak si pozitivní emoce navodit. Není to ale jediná možnost. Většinu času nemůžete být v přírodě, poslouchat barokní mistry a být v úžasné společnosti. Přesto je možné, abyste se cítil dobře. Tato kniha vám to usnadní!
MUDr. Karel Nešpor, CSc., vede primariát mužského oddělení závislostí Psychiatrické nemocnice Bohnice a přednáší zdravotníkům i vysokoškolským studentům. Přibližně 30 let se zabývá prevencí a léčbou návykových nemocí. Je autorem řady odborných i populárních prací. V Portále vyšly v poslední době jeho knihy Jak překonat hazard (2011), Návykové chování a závislost (2013), Sebeovládání (2013), Duševní pružnost v každodenním životě (2015) a Kudy do pohody (2016).

Jak být milejší