Portál.cz > Úvodní stránka

Aktuálně

Jak ovlivňují vaši předci váš život? Nejsou to jenom geny, co vám odkázali...

Odkázali vám totiž celý svůj epigenom. Co že to je? Epigenetika je bouřlivě se rozvíjející vědní obor, který zkoumá, jak se mění fungování genů na základě toho, co jsme prožili. Ukazuje se tak, že zkušenosti našich předků jsou jako emocionální dědictví přítomny i v nás. A právě tím, jaké nečekané důsledky mohou mít nejrůznější události v životě našich předků, se zabývá tato kniha.

Celý článek

Tajemství předků

Kdo zvládl Slabikář, může se pustit do Čítanky. I pokud jde o modlitbu po vzoru sv. Terezie

Po úspěchu knihy Slabikář vnitřní modlitby, kterou vydal Portál v roce 2016, nám bosý karmelitán Pavel Vojtěch Kohut přináší „pokračování“: Čítanku vnitřní modlitby, jež nás naučí, jak meditovat písmo podle sv. Terezie z Ávily

Celý článek

Kdo zvládl Slabikář, může se pustit do Čítanky. I pokud jde o modlitbu po vzoru sv. Terezie

Zakousněte se do knihy s Klárou Smolíkovou

Jak se zakousnout do knihy, abychom si na čtení pochutnali a nevylámali si zuby? To poradí dětem mladšího školního věku soubor pracovních listů Kláry Smolíkové.

Celý článek

Zakousněte se do knihy

Agresivní dítě? Lepší než ho pacifikovat je přijít na to, co ho trápí

Jak zvládnout dětskou agresi? Jak dostat malého agresora pod kontrolu? To jsou otázky, které si kladou rodiče, učitelé i vychovatelé dětí, které věci obvykle řeší hrubým slovem, nebo dokonce pěstmi: snaha malého „agresora“ zpacifikovat je tak často dlážděna agresí ze strany těch, kteří se o to snaží. Anton Hergenhan, autor knihy, kterou držíte v ruce, se vydává delší cestou.

Celý článek

Agresivní dítě

30% sleva na knihy s tematikou sociální práce a ochrana dětí

Tento týden se koná konference cetra Locika o dětech v soudním řízení. A naše týdenní slevová akce s tím souvisí: až do neděle můžete na našem e-shopu až do neděle koupit vybraných osmnáct knížek z oblasti sociální práce se slevou 30 %

Celý článek

30% akce

Další aktuality

Knižní novinky

Smolíková, Klára; Buchalová, Bára

Zakousněte se do knihy Přejde do e-shopu

Soubor pracovních listů je určený pro žáky 1. až 3. tříd. Jednotlivé úkoly směřují především k podpoře čtenářství a k rozvoji pozitivní vazby na knihy, ale i k podpoře čtení s porozuměním a rozvoji slovní zásoby a jsou různého typu (dokreslování, doplňování, spojování, dopisování atd.) Každý pracovní list doplňuje na druhé straně metodika, legenda a další náměty. Děti například zjišťují, jak se dá do knihy zakousnout a pochutnat si na ní, na čem si lze naopak při četbě vylámat zuby, vytvářejí ilustrace k příběhu, zamýšlejí se nad významem knižní obálky, ujasňují si, které typy příběhů mají rády a proč. Každý pracovní list doplňuje na druhé straně metodika, legenda a další náměty Úkoly jsou řazeny se vzestupnou náročností, první třetina není příliš textová a postupně přibývá úkolů textových a ubývá výtvarných.
Klára Smolíková řadu let spolupracovala s dětskými časopisy, píše knížky pro děti a scénáře ke komiksům, počítačovým hrám i večerníčkům. Publikuje také metodické materiály pro ZŠ a externě spolupracuje s Pedagogickou fakultou UK v Praze. V Portálu je spoluautorkou knih Viktorka a vesmírná dobrodružství, Hračky a masky z papíru, Chyťte Bycha, Ve škole straší, Šimonovy pracovní listy 11 a 12.

Zakousněte se do knihy

Hergenhan, Anton

Agresivní dítě? Přejde do e-shopu

„Proč to to dítě dělá?“ „Proč se chová agresivně?“ „Co ho k tomu vede?“ Otázky, které se rodičům, učitelům i vychovatelům honí hlavou, když se snaží zvládnout agresivní projevy dítěte. Podle psychologa a terapeuta Antona Hergenhana je agresivita symptom, příznak, a je potřeba najít a vyřešit příčiny, které vedou k problémovému chování. Na agresivitu se dívá z širší perspektivy, inspiruje k otázkám nad chováním konkrétního dítěte i ke hledání odpovědí. Kniha obsahuje řadu příkladů z praxe a osloví rodiče i pedagogy dětí, které se projevují agresí a jsou obtížně zvladatelné.
Anton Hergenhan je psycholog, věnuje se systemické individuální, párové a rodinné terapii. Přes dvacet let pracuje v denním stacionáři pro děti.

Agresivní dítě?

Bedřich, Martin

Po stopách baroka v Čechách Přejde do e-shopu

Knížka uvádí mladé čtenáře do světa barokních Čech a představuje jim nejen jejich bohatou kulturu, ale i způsob, jak se tehdy žilo. Děti se v ní seznámí s principy barokního umění, architektury, sochařství, malířství a literatury, se základními historickými událostmi, ale také s tím, jak vypadala města a vesnice, jak probíhaly dobové slavnosti, co se jedlo a jak se lidé oblékali. Krásně ilustrovaná kniha bude děti provázet i na výletech, k nimž dává řadu tipů.

Po stopách baroka v Čechách