Portál.cz > Úvodní stránka

Aktuálně

Podporujeme festival deskových her HOPECon!

Nakladatelství Portál je sponzorem festivalu deskových her HOPECon, který se bude konat v Hodkovicích nad Mohelkou 26. až 28. května.

Celý článek

Podporujeme festival deskových her HOPECon!

Vydávání knih vyžaduje i risk a intuici - rozhovor s jednatelem Portálu Martinem Bedřichem

Přinášíme vám rozhovor Dagmar Sedlické s naším novým jednatelem Martinem Bedřichem. Rozhovor vyšel v Literárních novinách.

Celý článek

Rozhovor s Martinem Bedřichem

Metody výzkumu a evaluace

Nová publikace profesora Jana Hendla a doktora Jiřího Remra do značné míry navazuje na předchozí dvě práce profesora Hendla, Kvalitativní výzkum a Přehled statistických metod. Informuje o základních metodách výzkumu v oblasti sociálních věd a medicíny, ale i přístupech, které dosud nebyly v české literatuře popsány.

Celý článek

Metody výzkumu a evaluace

Sleva 30 % na vybrané hry, cvičení a hry pro mladé

Podporujeme festival stolních her HOPECon, který proběhne ve dnech 26.-28. května, a při té příležitosti vyhlašujeme 30% slevu na tyto tituly...

Celý článek

Běžte do Háje se slevou 30 %!

Ponořte se do stavu flow i v práci

Profesor Csikszentmihalyi, americký psycholog maďarského původu, celosvětově proslul knihou Flow. V publikaci Flow a práce aplikuje svůj slavný koncept na pracovní prostředí a svět organizací.

Celý článek

Ponořte se do stavu flow i v práci

Hledá se kocourek, který má rád déšť

Švédský spisovatel Henning Mankel (1948-2015) proslul zejména svými detektivkami s inspektorem Kurtem Wallanderem, které vyšly všechny i česky. Kromě toho ale psal i divadelní hry a hlavně – knihy pro děti.

Celý článek

Hledá se kocourek, který má rád déšť

Kvůli tulipánům se dřív lidé vraždili. A vlastně se vraždí stále... Detektivka pro mladý Tuhej tulipán je tady!

Chtěli jste také v mládí být detektivem a vyšetřit nějakou tu tajemnou vraždu? Šestnáctiletému Leonovi z detektivky Jaromíra Konečného Tuhej tulipán se to splnilo, i když o to ale ani trochu nestál...

Celý článek

Tuhej tulipán

Další aktuality

Knižní novinky

Hendl, Jan; Remr, Jiří

Metody výzkumu a evaluace Přejde do e-shopu

Kniha se zaměřuje na výklad výzkumných metod uplatnitelných v oblasti společenských věd a biomedicíny. Výklad vychází z myšlenek praxe založené na empirické evidenci (EBP) a shrnuje jednotlivé postupy, které se probírají v metodologicky zaměřených kurzech na vysokých školách. Publikace pojednává především o kvantitativních metodách, ale popsány jsou i kvalitativní metody sběru a analýzy dat. V závěru se autoři věnují přístupům k provádění evaluací, které dnes mají významnou roli při hodnocení intervencí v hlavních oblastech společenského rozvoje. Kniha, jež v některých aspektech odkazuje na předchozí práce Jana Hendla (Kvalitativní výzkum a Přehled statistických metod), informuje nejen o základních metodách, ale především o přístupech, které nebyly v české literatuře doposud popsány (např. analýza mediátorových a moderátorových proměnných, trasování procesů, kvalitativní komparativní analýza QCA). Publikace je určena studentům, jejich učitelům a odborným pracovníkům z oboru společenských věd a biomedicíny.
Autory jsou prof. RNDr. Jan Hendl, CSc., a Mgr. Jiří Remr, PhD. Oba působí na Fakultě sociálních věd UK a mají výzkumnou a pedagogickou praxi z oblasti metodologie a metod výzkumu.

Metody výzkumu a evaluace

Mankell, Henning

Kocourek, který měl rád déšť Přejde do e-shopu

Lukas dostal k narozeninám neobyčejného kocourka. Je to to nejlepší, co se mu mohlo stát. Lukas a kocourek jsou pořád spolu. Lukas ví, že jeho kocourek není jako ostatní kočky – je si jistý, že rozumí všemu, co mu říká. Jednoho rána se ale Lukas probudí a po kocourkovi jako by se slehla zem. Hledá a hledá, ale kocour beze stopy zmizel. Tatínek chce Lukase utěšit, a tak mu řekne, že kocourek se odstěhoval do Dešťového království. Jak se ale odtamtud vrátí?
Henning Mankell je široké veřejnosti dobře známý jak autora oblíbených detektivek s komisařem Wallanderem. Tento slavný švédský autor však napsal i řadu knížek pro děti, za něž získal mnohá ocenění.

Kocourek, který měl rád déšť

Csikszentmihalyi, Mihaly

Flow a práce Přejde do e-shopu

Profesor Csikszentmihalyi celosvětově proslul knihou Flow. V publikaci Flow na pracovišti aplikuje svůj slavný koncept na pracovní prostředí a svět organizací. Autor zpovídal několik desítek úspěšných manažerů s vysokým morálním kreditem, aby zjistil, co zlepšuje pracovní prostředí a lidské fungování v něm. Ukazuje se, že odpovědi manažerů jsou slučitelné s konceptem flow. Flow lidi podporuje v tom, aby co nejvíce využívali svůj potenciál. K tomu, aby flow zakoušeli, potřebují mít jasné cíle; musí dostávat zpětnou vazbu; výzvy, s nimiž se potýkají, a jejich schopnosti musejí být ve vhodné rovnováze. Kniha představuje svět práce jako ústřední sílu v lidském životě a ukazuje, že vysoké pracovní nasazení lze snadno sloučit s optimálním fungováním a pozitivním prožíváním.
Prof. Mihaly Csikszentmihalyi působil jako vedoucí katedry psychologie na Chicagské univerzitě a nyní pracuje na Claremont Graduate University. Pochází z Maďarska. Je jedním z čelných představitelů pozitivní psychologie, ve svých výzkumech a pracích se zabývá především konceptem flow a jeho souvislostmi s rozvojem osobnosti, kreativitou, motivací, smysluplností apod. V češtině vyšla jeho kniha Flow (naposledy Portál, 2015).

Flow a práce