Portál.cz > Aktuality > 2. DUBEN – MEZINÁRODNÍ DEN DĚTSKÉ KNIHY A SVĚTOVÝ DEN INFORMOVANOSTI O AUTISMU

2. DUBEN – MEZINÁRODNÍ DEN DĚTSKÉ KNIHY A SVĚTOVÝ DEN INFORMOVANOSTI O AUTISMU

Datum: 2.4.2013

2. duben spojuje dva významné dny: Mezinárodní den dětské knihy a Světový den informovanosti o autismu. Přidejte se – třeba tím, že se něco nového dozvíte, uděláte dětem i sobě radost, budete šířit informace… A taky vás zveme na jednu zajímavou konferenci pro rodiče dětí s autismem.

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTSKÉ KNIHY
2. duben je už od roku 1967 vyhlášen Mezinárodním dnem dětské knihy – v tento den by měl narozeniny dánský pohádkář Hans Christian Andersen. Oslavte s dětmi tento svátek a pobavte se společně u pohádek, zábavných hádanek, veselého malování a tvoření. Portál pro vás připravil ode všeho trochu. Vybírejte.

SVĚTOVÝ DEN INFORMOVANOSTI O AUTISMU

autismus

Od roku 2007 je 2. duben uznáván jako Světový den autismu. V rámci tohoto dne byly vyzvány všechny členské státy OSN k učinění opatření pro zvýšení informovanosti o autismu ve společnosti.
Cílem akce je přivést k problematice autismu, poruše postihující desítky miliónů lidí, celosvětovou pozornost.
2. dubna se lidé na celém světě zapojují do osvětové kampaně „Light it up blue“. Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

PRVNÍ KONFERENCE RODIČŮ DĚTÍ S AUTISMEM

Dne 5. dubna 2013 se v Brně uskuteční první konference rodičů dětí s PAS na téma „Nechceme se bát budoucnosti“. Konferenci pořádá občanské sdružení rodičů AUT při Základní škole pro děti s PAS v Brně u příležitosti Světového dne porozumění autismu.
Na konferenci vystoupí i zástupci APLA Praha, a to Ing. M. Čáslavská, výkonná ředitelka a PhDr. K. Thorová, Ph.D., ředitelka metodického střediska.
Organizátoři se rozhodli zapojit do soutěže APLA Praha o fotografii "v modrém". V případě, že se rozhodnete pro účast a budete chtít tuto akci podpořit, přijeďte prosím v modrém oblečení.
Přihláška a program zde: http://www.praha.apla.cz/pozvanka-na-zajimavou-konferenci-do-brna-pro-rodice-3.html


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0