Portál.cz > Aktuality > ANSELM GRÜN A JEHO KNIHY Z PORTÁLU

ANSELM GRÜN A JEHO KNIHY Z PORTÁLU

Datum: 20.4.2012

Anselm Grün, benediktinský mnich, je jedním z nejúspěšnějších spirituálních autorů dneška. V Portálu právě vyšla jeho nová kniha Důvěřuj sobě aneb Jak s odvahou překonávat krize.

9788026200697

Důvěřuj sobě je nová kniha Anselma Grüna, která právě vyšla v nakladatelství Portál. Podtitul knihy zní Jak s odvahou překonávat krize. Slovo krize dnes skloňuje kdekdo, mnozí lidé se krize bojí, kdo se do krize dostal, možná ho zlomila a neví si s životem dál rady. Anselm Grün přistupuje ke krizi jinak – vidí v ní příležitost, šanci, okamžik zlomu. Krize podle něj může nastat v různých životních etapách, nemusíme čekat jen na krizi ekonomickou – krize může přijít v pubertě, ve středním věku, můžeme mít krizi identity, krizi v nemoci, krizi ve vztahu k někomu blízkému apod. Krize je šancí k nalezení nové životní rovnováhy. Slovo šance pochází z latiny a znamenalo původně šťastný vrh ve hře v kostky. Krizi jako šance tedy můžeme vnímat jako naději, důvěru v to, že kostky našeho života padnou příznivě. Není to však žádná loterie, šťastný konec krize závisí na nás – jsme připraveni udělat krok vpřed, rozhodnou se začít znovu? K tomu musíme najít sílu, a autor v závěru knihy nabízí tři cesty, jak sílu v sobě samých hledat – zastavit se, pohlédnout do nitra a posílit se vzpomínkami na již překonané krize, potom si uvědomit své schopnosti a konečně modlit se, meditovat a rozjímat.

Více o knize Důvěřuj sobě: http://obchod.portal.cz/produkt/duveruj-sobe/

Další knihy Anselma Grüna z Portálu:

Co živí lásku
Vztahy a spiritualita
Meditace nad smyslem lidského života, kterým je láska: vyvážená láska k sobě samému i druhým. Láska nikoli jako adorování a zbožštění druhého, ale jako naplněný vztah, který se dává a zároveň je druhým.
http://obchod.portal.cz/produkt/co-zivi-lasku/

Deprese jako šance
Deprese, smutek, zádumčivost jsou průvodními znaky životního stylu moderního zaměstnaného a uspěchaného člověka. Příznaky deprese jsou autorovi znameními, která je třeba umět dešifrovat a správně číst. Hluboké zamyšlení a analýza mohou být východiskem k překonání krátkodobých depresivních period, nebo i závažné nemoci.
http://obchod.portal.cz/produkt/deprese-jako-sance/

Život je teď
Umění stárnout
Autor o stárnutí a stáří hodně ví a hodně ví i o lidské psychice a lidských osudech. Nabízí proto čtenáři (nejen) své vlastní myšlenky a návody ke zvládnutí různých životních situací.
http://obchod.portal.cz/produkt/zivot-je-ted/

Vánoční rozjímání
Vánoční poselství v krátkých hutných črtách k adventním a vánočním tématům.
http://obchod.portal.cz/produkt/vanocni-rozjimani/


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0