Portál.cz > Aktuality > ANSELM GRÜN A JEHO KNIHY Z PORTÁLU

ANSELM GRÜN A JEHO KNIHY Z PORTÁLU

Datum: 14.1.2013

Anselm Grün slaví 14. ledna své 68. narozeniny. Knihy jednoho z nejúspěšnějších spirituálních autorů dneška si oblíbili i čeští čtenáři. V Portálu jich vyšlo už pět a na jaře chystáme další. Podívejte se na jejich přehled.

Knihy Anselma Grüna z Portálu:

duveruj sobě

Důvěřuj sobě
Jak s odvahou překonávat krize
Krize může nastat v různých životních etapách. Krize je šancí k nalezení nové životní rovnováhy. K tomu musíme najít sílu a autor nabízí tři cesty, jak sílu v sobě samých hledat – zastavit se, pohlédnout do nitra a posílit se vzpomínkami na již překonané krize, potom si uvědomit své schopnosti a konečně modlit se, meditovat a rozjímat.
http://obchod.portal.cz/produkt/duveruj-sobe/Co zivi

Co živí lásku
Vztahy a spiritualita
Meditace nad smyslem lidského života, kterým je láska: vyvážená láska k sobě samému i druhým. Láska nikoli jako adorování a zbožštění druhého, ale jako naplněný vztah, který se dává a zároveň je druhým.
http://obchod.portal.cz/produkt/co-zivi-lasku/

depre

Deprese jako šance
Deprese, smutek, zádumčivost jsou průvodními znaky životního stylu moderního zaměstnaného a uspěchaného člověka. Příznaky deprese jsou autorovi znameními, která je třeba umět dešifrovat a správně číst. Hluboké zamyšlení a analýza mohou být východiskem k překonání krátkodobých depresivních period, nebo i závažné nemoci.
http://obchod.portal.cz/produkt/deprese-jako-sance/zivot

Život je teď
Umění stárnout
Autor o stárnutí a stáří hodně ví a hodně ví i o lidské psychice a lidských osudech. Nabízí proto čtenáři (nejen) své vlastní myšlenky a návody ke zvládnutí různých životních situací.
http://obchod.portal.cz/produkt/zivot-je-ted/

vanocni

Vánoční rozjímání
Vánoční poselství v krátkých hutných črtách k adventním a vánočním tématům.
http://obchod.portal.cz/produkt/vanocni-rozjimani/Připravujeme:

nebe

Nebe začíná v tobě
Moudrost otců pouště
Spirituální rozbor učení pouštních otců, především Evagria z Pontiku, o negativních i pozitivních silách, které jsou motorem lidského jednání a myšlení. Autor vychází z tzv. spirituality zdola, tj. spirituality, která nepřeskakuje přirozená stadia lidského poznání a zrání a která lidské slabosti a poklesky nevnímá jednoznačně jako selhání, ale jako prostor k růstu a sebepoznání.
Nenechte si ujít vydání knihy – přihlaste se/zaregistrujte se v e-shopu Portál a nastavte si „hlídacího psa“, který vám automaticky zašle e-mail, jakmile kniha bude k dispozici: http://obchod.portal.cz/produkt/nebe-zacina-v-tobe/

kdyz se deti

Když se děti ptají na Boha
Společně s Janem-Uwe Roggem
Výchovný poradce a benediktinský mnich se sešli nad tématem, které je pro mnohé rodiče oříškem: Jak s dětmi mluvit o Bohu, co jim říci dříve a co později, je třeba překládat jim slova Písma do „maminkovské řeči“, nebo se stačí s nimi modlit a vychovávat je, jak to dělají ostatní rodiče, a spoléhat na výchovnou intuici a na to, že se děti nějak o Bohu dozvědí samy? Jak vlastně vytvářet „rodinnou spiritualitu“ tak, aby byla pro děti přijatelná a stravitelná?
Nenechte si ujít vydání knihy – přihlaste se/zaregistrujte se v e-shopu Portál a nastavte si „hlídacího psa“, který vám automaticky zašle e-mail, jakmile kniha bude k dispozici: http://obchod.portal.cz/produkt/kdyz-se-deti-ptaji-na-boha/


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0