Portál.cz > Aktuality > Autoři Portálu doporučují – Daniela Krolupperová

Autoři Portálu doporučují – Daniela Krolupperová

Datum: 29.9.2014

Nechte se inspirovat tipy na zajímavé knížky, které čtou naši autoři. Každý měsíc vám představíme některé z nich. V říjnu pro vás vybírá Daniela Krolupperová.

Co právě čtete?
Právě teď opět knížku Co děti nejvíc potřebují od Zdeňka Matějčka. Jako matka tří dětí jsem ji četla už tolikrát, že to nespočítám. Jak děti rostou, pokaždé mě v ní osloví něco jiného a nového.

Získaly si vás elektronické knihy?
Jako čtenářku rozhodně ne. Miluji knihu jako takovou. Ráda ji držím v rukou a cítím vůni stránek. Nicméně jako literární překladatelka jsem elektronickou verzi tištěných knih vzala na milost z ryze praktických důvodů. Snáze se překládá, pokud je text na obrazovce, než když musím stále otáčet hlavu na stranu. Navíc nepotřebuji ostré osvětlení.

Co Vás v současné době nejvíce profesně zaměstnává?
Překlad obsáhlého amerického románu a psaní rozverných knížek pro malé děti.

Na co se v nejbližší době těšíte?
Na sportování s dětmi.

Které tři knihy z Portálu byste doporučila čtenářům?
Hanin kufřík od Karen Levine, Dona Boska a knihu Martin Hilský – Když ticho mluví od Ludmily Korecké.

krolupperová

Medailonek:
Daniela Krolupperová je překladatelka a novinářka, vydala řadu knih pro děti, v Portálu např.Rybí sliby, Zákeřné keře nebo Mizící hmyzíky. 2. října jí vyšla novinka – knížka prvního čtení O modrém světle. Je také hostem častých besed a akcí pro čtenáře, zvláště dětské. 4. října se představí např. v Galerii umění pro děti GUD s tvůrčí dílnou pro děti Bobule, mihule, rulík, hmyz – zlé zakletí, rychle zmiz!


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0