Portál.cz > Aktuality > AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes JAN JANDOUREK

AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes JAN JANDOUREK

Datum: 19.3.2010

Březen – měsíc knihy a čtenářů je tu a vy si ho možná budete chtít zpříjemnit novou knížkou. Portál vám po celý březen bude přinášet tipy na zajímavé tituly, které doporučují naši autoři. Nenechte si ujít každý den na tomto místě jednu z našich autorských osobností.

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY A ČTENÁŘŮ S TIPEM ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Doporučuje JAN JANDOUREK

Vaše nejoblíbenější kniha/knihy?
Joseph Heller: Hlava XXII. Josef Škvorecký: Příběh inženýra lidských duší.

Co právě čtete?
Virginia Woolfová: Deníky

Váš tip na knihu z Portálu:
Irvin D. Yalom: Lži na pohovce

Na kterou knihu se těšíte, až se objeví na pultech?
Kniha, která zatím asi neexistuje. Pohádky pro děti, tak po třiceti kapitolách, aby přečtení jedné trvalo asi jen šest minut a dalo se to číst dětem před spaním, byly tam barevné obrázky a rozuměly tomu a bavilo to potomky ve věkovém rozmezí 5 až 10 let.

PhDr. Jan Jandourek, Ph.D., spisovatel a esejista. Absolvoval Katolickou teologickou fakultu a Filozofickou fakultu (obor sociologie) na Univerzitě Karlově, postgraduálně vystudoval sociologii na FSV UK (Ph.D.). Je členem redakce revue pro křesťanství a kulturu Souvislosti, přispěvatelem Lidových novin, Literárních novin. Je také autorem knih mnoha žánrů: O víře trochu jinak, Pohanskokřesťanské meditace, románů V jámě lvové, Škvár, Když do pekla, tak na pořádné kobyle ad. V Portálu vydal tituly Úvod do sociologie a Sociologický slovník, dále knihu Svatí a kacíři světových náboženství a vedl knižní rozhovory s Tomášem Halíkem Ptal jsem se cest, s Václavem Malým Cesta za pravdou a se Zdeňkem Matějčkem Naděje není v kouzlech.

Knihy Jana Jandourka v Portálu


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0