Portál.cz > Aktuality > AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes JIŘÍ MACOUN

AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes JIŘÍ MACOUN

Datum: 1.3.2010

Březen – měsíc knihy a čtenářů je tu a vy si ho možná budete chtít zpříjemnit novou knížkou. Portál vám po celý březen bude přinášet tipy na zajímavé tituly, které doporučují naši autoři. Nenechte si ujít každý den na tomto místě jednu z našich autorských osobností.

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY A ČTENÁŘŮ S TIPEM ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Doporučuje JIŘÍ MACOUN

Vaše nejoblíbenější kniha/knihy?
Výborných knih ke čtení určitě pár je, pro rok 2010 bych doporučil knihy Hlava XXII a Gold za všechny peníze napsané americkým spisovatelem J. Hellerem. Je jen škoda, že se nenašel v Čechách autor, který by s obdobným inteligentním nadhledem a hlavně pochopením všech, opravdu všech souvislostí dokázal obdobně zpracovat téma domácí, ať z časů vlády komunistů, či nynější doby.

Co právě čtete?
Vezmi černou slepici, Andrzej Pilipiuk. Soubor svižných povídek se mně zamlouvá hlavně stylem vyprávění. Jedná se sice o fantasy literaturu, ale o současných reálných poměrech v Polsku vypovídá skvěle, lépe než hluboké sociologické studie.

Váš tip na knihu z Portálu:
Jedině Plus Minus Max. Tu jsem, jak známo, napsal já. Čtyři měsíce po vydání mohu s klidným svědomím prohlásit, že kluky a holky ve věku 11 až 13 let opravdu baví. A hodně. Kdyby některá maminka nebo tatínek měli případně jinou zkušenost, mohou mně nadávat. Na konci knihy je můj e-mail.

Na kterou knihu se těšíte, až se objeví na pultech?
Na každou špičkovou z pera českého autora nebo autorky, která se svou stylistickou úrovní i zpracováním námětu bude moci zařadit mezi díla nejlepší současné světové literární tvorby. Obávám se ovšem, že mezi tuzemským fotbalem, hokejem a literaturou není žádný výkonově postřehnutelný rozdíl. Ale opravdu bych se raději dočkal příjemného překvapení v kultuře než ve sportu.

 

Jiří Macoun vedl po absolvování gymnázia londonovský život, pracoval jako horník, obráběč kovů, vedoucí obchodního domu, věnoval se svým zájmům – geologii, astronomii, meteorologii, vojenství, létání na bezmotorových letadlech. Je autorem dobrodružných příběhů Experiment Max a Faktor Max. V Portálu vyšla jeho další kniha o školáku – vynálezci Maxovi Plus Minus Max.

Kniha Jiřího Macouna v Portálu


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0