Portál.cz > Aktuality > AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes LENKA NOVOTNÁ

AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes LENKA NOVOTNÁ

Datum: 11.3.2010

Březen – měsíc knihy a čtenářů je tu a vy si ho možná budete chtít zpříjemnit novou knížkou. Portál vám po celý březen bude přinášet tipy na zajímavé tituly, které doporučují naši autoři. Nenechte si ujít každý den na tomto místě jednu z našich autorských osobností.

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY A ČTENÁŘŮ S TIPEM ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Doporučuje LENKA NOVOTNÁ

Vaše nejoblíbenější kniha/knihy?
Momentálně jsou to hlavně knížky spojené s mojí činností pro Nedoklubko - což je sdružení, které se věnuje podpoře rodičů nedonošených dětí. Takže je to knížka Neklidné dítě od J.Prekopové a Ch.Schweizerové. Jiřinu Prekopovou jsem měla možnost poznat osobně a zanechala ve mně hlubokou vzpomínku jako odborník i jako člověk.
Také mám dlouho rozečtenou knížku od V. E. Frankla Vůle ke smyslu. Ve svojí práci se potkávám s lidmi, kteří prožívají velmi dramatické osudy, a jejich příběhy mě často nutí k zamyšlení, jaký smysl má v našem životě utrpení a bolest. Tak proto jsem sáhla po této knížce.

Co právě čtete?
Dostala jsem pod stromeček knížku Bílej kůň, žlutej drak, a tak jsem se konečně dostala k tomu si přečíst, jak vypadá velká mystifikace v literární tvorbě.
Také jsem si koupila Lexikon moderního designu, v kterém si částečně pro radost, částečně pracovně nyní často listuji.

Váš tip na knihu z Portálu:
Jednoznačně asi Neklidné dítě – Jiřina Prekopová, Christel Schweizová. A možná také Kniha o spokojenosti od R. A. Johnsona a J. M. Ruhlové

Na kterou knihu se těšíte, až se objeví na pultech?
Moc se těším na DVD Hry s hudbou, pohybem a zpěvem od Z.Šimanovského. Muzikoterapie je obzor, který se mi díky mojí práci v neziskové organizaci otevřel, a já jsem za to moc vděčná. Považuji ji za ještě stále nedoceněnou možnost, jak pomáhat rodičům a dětem, které měly těžký start do života.

Lenka Novotná vede občanské sdružení Nedoklubko. Je jednou ze spoluautorek knihy Narodilo se předčasně, kterou Portál vloni vydal.

Kniha Narodilo se předčasně


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0