Portál.cz > Aktuality > AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes MICHAELA MARKSOVÁ-TOMINOVÁ

AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes MICHAELA MARKSOVÁ-TOMINOVÁ

Datum: 19.3.2010

Březen – měsíc knihy a čtenářů je tu a vy si ho možná budete chtít zpříjemnit novou knížkou. Portál vám po celý březen bude přinášet tipy na zajímavé tituly, které doporučují naši autoři. Nenechte si ujít každý den na tomto místě jednu z našich autorských osobností.

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY A ČTENÁŘŮ S TIPEM ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Doporučuje MICHAELA MARKSOVÁ-TOMINOVÁ

Vaše nejoblíbenější kniha/knihy?
V posledních letech čtu buď knihy, které nějakým způsobem souvisí s mým povoláním, anebo něco na totální relaxaci, zejména detektivky. K Vánocům jsem sobě a mojí mámě nadělila první dva díly Milénia od Stiega Larsona a nemohla jsem se od nich odtrhnout – kromě skvěle napsaného a napínavého kriminálního příběhu skrývají i velké téma postavení žen ve společnosti.

Co právě čtete?
Životopis černobílého jehněte od Tomáše Zmeškala a Matky po emailu od Jiřiny Šiklové. Obojí mohu jedině doporučit!

Váš tip na knihu z Portálu:
Jedna kniha z Portálu pro mě byla velmi zásadní a musím ji zmínit, i když vyšla už v roce 2000: je to Pohlaví, gender a společnost od Ann Oakleyové. Jedná se o první učebnici o genderové problematice, která u nás vyšla, a tak z ní dodnes čerpám. Jsem moc vděčná Portálu, že ji vydal.
Kvůli práci se teď chystám na novinku z Portálu – Základy inkluzívní pedagogiky od Vikora Lechty.

Na kterou knihu se těšíte, až se objeví na pultech?
Především se těším na poslední díl trilogie Milénium! Ale zjistila jsem, že nedočkavá kamarádka si ho koupila v angličtině, takže si ho asi půjčím...

Michaela Marksová-Tominová se dlouhodobě zabývá postavením žen a mužů ve společnosti, otázkami ženských práv a rodinnou politikou. Kromě řady článků a příspěvků je spoluautorkou knihy Na cestě do Evropské unie: průvodkyně nejen pro ženy. V Portálu vyšla před pár měsíci její kniha Rodina a práce – jak je sladit a nezbláznit se.

Kniha M. Marksové-Tominové 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0