Portál.cz > Aktuality > AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes PETR WEISS

AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes PETR WEISS

Datum: 8.3.2010

Březen – měsíc knihy a čtenářů je tu a vy si ho možná budete chtít zpříjemnit novou knížkou. Portál vám po celý březen bude přinášet tipy na zajímavé tituly, které doporučují naši autoři. Nenechte si ujít každý den na tomto místě jednu z našich autorských osobností.

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY A ČTENÁŘŮ S TIPEM ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Doporučuje PETR WEISS

Vaše nejoblíbenější kniha/knihy?
Z beletrie jsou to knihy od Malamuda, Rotha či Singera, pak taky klasické sci-fi. Ale musím se přiznat, že doby, kdy jsem četl jednu knihu denně, jsou už dávno pryč. Má omezená časová a intelektuální kapacita mě v posledních letech nutí k výrazné selektivitě. Odbornou literaturu pak samozřejmě číst musím, hlavně odborné časopisy, ale vycházejí i velmi zajímavé knihy populárně-věděcké, mohl bych doporučit například knihu Pohlaví od Lippy nebo sborník Lidský obličej od českých autorů z FHS UK.

Co právě čtete?
David M.Buss: Evoluce touhy: strategie sexuálního chování.

Váš tip na knihu z Portálu:
Barrett, Dunbar, Lycett: Evoluční psychologie člověka. Myslím, že je velmi informativní (na rozdíl od předtím vydané komiksové Evoluční psychologie) a na její publikaci snad mám i já určitou zásluhu: objevil jsem ji v londýnském knihkupectví a po návratu nabídl Portálu k překladu.

Na kterou knihu se těšíte, až se objeví na pultech?
Na Sexuologii, kterou jsme tři roky připravovali s kolektivem 30 spolupracovníků a která snad už konečně dospěla do tisku.

Prof. PhDr. P. Weiss, Ph.D., je psychologem Sexuologického ústavu 1. LF UK a VFN v Praze a vysokoškolským učitelem. V portálu vyšla jeho kniha Sexuální deviace a ve spoluautorství knihy Komunikace ve zdravotnické péči a Sexuální chování v ČR.

Knihy Petra Weisse v Portálu


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0