Portál.cz > Aktuality > AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes ROMANA SUCHÁ

AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes ROMANA SUCHÁ

Datum: 10.3.2010

Březen – měsíc knihy a čtenářů je tu a vy si ho možná budete chtít zpříjemnit novou knížkou. Portál vám po celý březen bude přinášet tipy na zajímavé tituly, které doporučují naši autoři. Nenechte si ujít každý den na tomto místě jednu z našich autorských osobností.

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY A ČTENÁŘŮ S TIPEM ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Doporučuje ROMANA SUCHÁ

Vaše nejoblíbenější kniha/knihy?
Když jsem byla malá, mojí nejoblíbenější knihou byly Děti z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové. Teď po letech jsem se k ní opět vrátila se svými dětmi a musím přiznat, že mě opět chytla u srdíčka. Moc ráda jsem měla i Mikulášovy patálie, které právě teď čtu svému synovi. A protože i jemu se Mikuláš moc líbí, museli jsme přikoupit i další díly. Dnes nemám ani tak oblíbenou knihu, jako spíš oblíbené autory. Zatím mě nikdy nezklamaly knihy od Irvina Yalloma (např. kniha Láska a její kat) a Paula Coelha (např. kniha Pátá hora). Ovšem úplně nejraději mám romány od Charlotty Link (např. Pěstitelka růží).

Co právě čtete?
Na čtení mi bohužel moc času nezbývá. Nejvíce čtu o dovolené, nebo když jsou děti na prázdninách. Přesto mám teď jednu knihu rozečtenou nebo spíš „rozcvičenou“. Můj sedavý způsob života a občasné pobolívání v zádech mě přivedl k senzační knížce „Cvičení pro pružnou postavu“ od Raisin Lidie (Portál). Všem čtenářům ji mohu vřele doporučit. Je moc pěkně a srozumitelně zpracovaná se spoustou ilustrací a hlavně nás systematicky vede po jednotlivých dnech, což mi plně vyhovuje.

Váš tip na knihu z Portálu:
Čtenářům bych doporučila již zmiňované knihy od Irvina Yalloma, nejvíce snad bestseller Láska a její kat. Pro všechny rodiče bych pak měla tip na krásnou knihu od Steva Biddulpha Proč jsou šťastné děti šťastné. Já osobně se pak moc ráda vracím ke knize od Urbana Hala To nejdůležitější v životě, ve které stále nalézám nové podněty.

Na kterou knihu se těšíte, až se objeví na pultech?
Z připravovaných knih mě nejvíce zaujal titul od Johna Bowlbyho Vazba, která se zabývá kvalitou raných vztahů mezi matkou a dítětem.

PhDr. Romana Suchá vystudovala psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Pracovala jako školní psycholožka, má zkušenosti z práce v mateřském centru v Přerově. Je autorkou knížek Rozpustilé básničky pro malé dětské ručičky, Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky a na jaře vyjde třetí část této velmi úspěšné trilogie dětských říkanek Dovádivé básničky pro kluky a holčičky.

Knihy Romany Suché


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0