Portál.cz > Aktuality > AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes ZUZANA POSPÍŠILOVÁ

AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes ZUZANA POSPÍŠILOVÁ

Datum: 1.3.2010

Březen – měsíc knihy a čtenářů je tu a vy si ho možná budete chtít zpříjemnit novou knížkou. Portál vám po celý březen bude přinášet tipy na zajímavé tituly, které doporučují naši autoři. Nenechte si ujít každý den na tomto místě jednu z našich autorských osobností.

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY A ČTENÁŘŮ S TIPEM ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Doporučuje ZUZANA POSPÍŠILOVÁ

 

Vaše nejoblíbenější kniha/knihy?
Nejoblíbenější knihou už od dětství jsou Pohádky Miloše Macourka. (Pohádka o holčičce s náhradní hlavou; Barborka a cucavé bonbony; Otýlie a tisíc pět set osmdesát kaněk; Proč se už ve škole netahá za uši, to jsou jedinečné pohádky, které si oblíbily i mé dcerky.)
Později se mi moc líbila knížka Pan Kaplan má stále třídu rád od Leo Rostena. Vždycky se mi líbily humorné hrátky se slovíčky, a zůstalo mi to dodnes.
Ráda si přečtu i hezkou detektivku a ze všeho nejraději mám povídkové knížky. V každé knize se dá najít něco pěkného, zajímavého, přínosného, hodného zamyšlení, takže nejsem schopna jedinou knihu vyzvednout.

Co právě čtete?
S holčičkami jsme dočetly knihu od Jana Sobotky O Čertu Pepiášovi a teď čteme další díl - Čert Pepiáš, kouzelníci a čarodějové. Příběh hodného čerta, kterého pro jeho dobrotu a vlídnost z pekla vyloučili a on se stal školníkem ve městě Jičíně, nás naprosto uchvátil.
Pravidelně také navštěvuji knihovnu. Právě jsem se začetla do povídkové knížky německého spisovatele Wolfganga Hildesheimera - Nelaskavé legendy.

Váš tip na knihu z Portálu:
Protože s dětmi pravidelně čteme pohádkové knížky, máme i své oblíbené autory. Mezi ně patří také pan Miloš Kratochvíl. Bez váhání proto dětem doporučím jeho knihu Jejda a Helemes.

Na kterou knihu se těšíte, až se objeví na pultech?
Jako autorka se těším především na ty svoje. V březnu by měly vyjít hned tři:
Veršovaná encyklopedie, Portál 2010
Hrajeme si s Géňou a … s geometrickými tvary, Junior 2010
Trampoty kocoura Silvestra, Axióma 2010
Velmi zajímavě vypadá i knížka Zákeřné keře od Daniely Krolupperové, která má děti netradičním způsobem seznámit s jedovatými rostlinami. Vyjde v nakladatelství Portál. Tu si rozhodně nenechám ujít a dětem ji koupím.
V Portálu by měla vyjít i knížka mé kamarádky, která bydlí ve stejném městě a na stejné ulici, Lenky Rožnovské. Bude se jmenovat František a jeho pohádky. Bude to knížka pro malé předškoláky plná nespoutané fantazie.

 

Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka a autorka dětských knih, pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Píše pohádky a básničky pro děti, které publikuje knižně a v časopise Sluníčko, překládá dětské verše. V nakladatelství Portál vyšly její knížky Hádanky a hříčky nejen se slovíčky, Hádám, hádáš, hádáme, Vyber si hru podle jména, Poznáváme písmenka a pohádkové tituly Pohádky před spaním, Domeček pro šneka Palmáce a Školní strašidlo. Na jaře vyjde její novinka Veršovaná encyklopedie.

Všechny knihy Zuzany Pospíšilové v Portálu


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0