Portál.cz > Aktuality > Autoři Portálu doporučují – MARTIN C. PUTNA

Autoři Portálu doporučují – MARTIN C. PUTNA

Datum: 28.4.2014

Nechte se inspirovat tipy na zajímavé knížky, které čtou naši autoři. Každý měsíc vám představíme některé z nich. V květnu pro vás vybírá prof. Martin C. Putna.

putna_martin_c

Co právě čtete?
Právě čtu jeden barokní tisk českých pobělohorských exulantů – anonymní překlad kristocentrických hymnů Christiana Renata Zinzendorfa. Chci pak z něj vybrat nějaké ukázky pro příští cédéčko, které budu snad natáčet na sklonku jara, s pracovním názvem Písně pro Ježíše.

Získaly si vás elektronické knihy?
Už mě to taky dohání, chystám se pořídit si čtečku. Jednak kvůli zahraniční odborné literatuře, kterou lze v elektronické verzi pořídit mnohem levněji a jednodušeji – odpadá poštovné i trable s dopravou. A jednak kvůli současné české beletrii. Leccos bych si z ní rád přečetl, ale ne všechno toužím mít doma. A především, už doma nemám pro knihy tištěné skoro místo… A stejně kupuji další, vášeň je vášeň.

Co Vás v současné době nejvíce profesně zaměstnává?
Příprava toho CD, příprava druhého a třetího svazku Sebraných spisů Jakuba Demla a příprava třetího svazku České katolické literatury.

Na co se v nejbližší době těšíte?
Až na zahradě rozkvete muchovník.

Které tři knihy z Portálu byste doporučil čtenářům?
Rozhovor s Janem Konzalem Zpověď tajného biskupa, rozhovor s Erazimem Kohákem Poutník po hvězdách a Úvod do psychologie náboženství od Nilse Holma.

Medailonek:
Prof. Martin C. Putna (* 1968) je literární historik, překladatel, vysokoškolský učitel a editor. Zabývá se především vztahy mezi náboženstvím a kulturou. Je autorem několika desítek knih původních i překladových a nepřehlédnutelnou veřejnou osobností. V Portálu mu na podzim 2013 vyšel knižní rozhovor Vždycky v menšině, dostupný i jako e-kniha.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.



Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0