Portál.cz > Aktuality > Autoři Portálu doporučují – ZUZANA POSPÍŠILOVÁ

Autoři Portálu doporučují – ZUZANA POSPÍŠILOVÁ

Datum: 23.7.2014

Nechte se inspirovat tipy na zajímavé knížky, které čtou naši autoři. Každý měsíc vám představíme některé z nich. V srpnu pro vás vybírá Zuzana Pospíšilová.

pospisilova_doporucuje

Co právě čtete?
V současné době čtu tematicky sestavené knihy povídek současných českých autorů, které vycházejí v nakladatelství Listen. Zaujal mne také autor Stephen Clarke, který ve své pětidílné sérii knih s nenuceným humorem popisuje životní peripetie svého hlavního hrdiny.

Získaly si vás elektronické knihy?
K elektronickým knihám jsem si prozatím nenašla cestu. Dávám přednost knihám v papírové podobě, kterými mohu listovat, prohlížet si obrázky, vracet se v textu. Když provádím korektury svých rukopisů, taky je pro mne mnohem příjemnější tištěná verze než elektronická. Vím, že časem se elektronickým knihám nevyhnu, elektronická knihovna je nesrovnatelně skladnější a snadno přenosná, ale prozatím odolávám.

Co Vás v současné době nejvíce profesně zaměstnává?
Protože pracuji jako psycholožka ve Speciálně pedagogickém centru, momentálně si užívám prázdniny. Nezahálím však jako spisovatelka a pracuji hned na několika rukopisech najednou. Pro nakladatelství Portál připravuji knihu prvního čtení o dobrodružství na opuštěné školní půdě. Pro Albatros chystám knihu pohádek s pracovním názvem Pohádkové počteníčko a pro nakladatelství Grada mám v plánu do konce prázdnin napsat další knihu prvního čtení.

Na co se v nejbližší době těšíte?
Já se neustále na něco těším a z něčeho raduji. Teď se těším dovolenou, na to, že mi vyjdou další nové knížky, na milou návštěvu, na hezké počasí, na to, až se pustím do dalšího nového projektu. Vždycky se něco najde.

Které tři knihy z Portálu byste doporučila čtenářům?
Vystudovala jsem psychologii a psychologií se i prakticky zabývám, tak mne odborná psychologická literatura z Portálu provází již od dob studií. Laikům bych rozhodně doporučila knihy Erika Berneho –Jak si lidé hrají , Co řeknete, až pozdravíte. Pro děti nabízí Portál řadu zajímavých a kvalitních knih. Doporučila bych knihu své kolegyně a kamarádky Lenky Rožnovské – František a jeho pohádky do postýlky. Z beletrie pro dospělé mne v poslední době zaujala kniha Pestrostíni a netopýři, kterou napsal Alex Brauns. Je to báječné a zcela autentické nahlédnutí do života autisty. Kniha je ohromně čtivá a její překlad do českého jazyka považuji za opravdu zdařilý.

Medailonek:
Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka, pracuje ve speciálně pedagogickém centru, a také maminka dvou dětí. Píše pohádky, příběhy a básničky pro děti. Nakladatelství Portál vydalo několik jejích knih, které u čtenářů patří mezi velmi oblíbené a dočkaly se už mnoha opakovaných vydání.
Pohádky: Pohádky před spaním, Pohádky pod polštář, Domeček pro šneka Palmáce, v říjnu vyjdou Pohádky do hajan
Knížky prvního čtení pro začínající čtenáře: Školní strašidlo, Školní detektiv, Velký případ školního detektiva
Knížky básniček, hádanek a her: Poznáváme písmenka, Veršovaná encyklopedie,Hádám, hádáš, hádáme, Máš nadání na hádání, Hádanky a hříčky nejen se slovíčky, Vyber si hru podle jména


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0