Portál.cz > Aktuality > Co přeje Portálu k 25. narozeninám Helena Illnerová

Co přeje Portálu k 25. narozeninám Helena Illnerová

Autor: Petr Ráček | Datum: 30.6.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

K 25. výročí nakladatelství Portál mu přeji, aby nadále vydávalo úspěšné odborné i populární knížky z oblasti pedagogiky, psychologie, filosofie, sociální práce či kulturní vědy i rozhovory se zajímavými a inspirativními lidmi, jako je např. nedávno vydaný rozhovor s vynikajícím historikem umění profesorem Janem Roytem „Krajinami umění“, a aby tyto knihy byly hojně čteny. Z knížek, které Portál vydává, si cením zejména praktických příruček vyučujících předškolní děti různými hrami k přemýšlení, tvořivosti, nápaditosti. Takovýmito hrami by měly procházet všechny děti, ať již doma či v mateřských školkách, aby přicházely stejnoměrně připraveny do škol a měly tudíž stejný základ i stejné startovací možnosti pro školní studia. K tomu by Portál měl vést kampaň cílenou na rodiče a vychovatele všech předškolních dětí, neboť se stále více ukazuje, že léta předškolní výchovy jsou zcela zásadní pro další vývoj dítěte.

illnerová

Prof. Helena Illnerová je přední česká fyzioložka a biochemička, bývalá předsedkyně AV ČR, České učené společnosti, České komise při UNESCO aj. Vedle aktivit spojených s vědou působí i na veřejnosti. V 70. a 80. letech založila a vedla turistický oddíl mládeže (TOM), v roce 2008 kandidovala v senátních volbách za Stranu zelených. Dlouhodobě se aktivně věnuje popularizaci vědy, roli vzdělání ve společnosti, ale také otázkám etiky. Zavedla v českých zemích nauku o časovém systému v živých organismech. V Portále vyšla kniha rozhovorů Čas pro světlo , které s H. Illnerovou vedl její profesní kolega Pavel Kovář.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0