Portál.cz > Aktuality > Co přeje Portálu k 25. narozeninám Jan Jandourek

Co přeje Portálu k 25. narozeninám Jan Jandourek

Datum: 2.2.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

Portálu přeji, aby měl štěstí na domácí autory, kteří se stanou klasikou, kterou bude nutné číst, aby člověk nevypadal, že je intelektuálně mimo. Autory, kteří své knihy dále proslaví svěžím vystoupením v dalších mediích. Přeji nakladatelství učebnice, které budou mít nekonečné množství dotisků a budou užívané na mnoha školách. Též aby mezi jeho tituly bylo hodně povinné a doporučené četby. Také Portálu přeji, aby jako první objevil bestsellerové zahraniční autory dříve než konkurence a co nejlepší překladatele. Také zázračnou schopnost odhadnout náklad. A mnoho podobných věcí. A hlavně to, aby jeho pracovníci a autoři a další lidé vytvořili živý organismus, kde je radost pracovat na společné věci. Aby to byl starý dobrý Portál a přitom pořád nový.

Jan Jandourek

Jan Jandourek
je publicista, sociolog a spisovatel. Prošel několika médii, v současnosti komentuje aktuální dění v týdeníku Reflex. V Portálu vyšly jeho knihy s různým zaměřením: jeho první knihou byli Svatí a kacíři světových náboženství. Oboru sociologie se týkají titulySociologický slovník (2007),Úvod do sociologie (2009),Sociologie zločinu (2011) a Průvodce šílené socioložky po vlastním osudu (2014), populární úvod do sociologie a společenských věd, vystavěný jako rozhovor učitele sociologie a studentky. Své novinářské zkušenosti zúročil v knižních rozhovorech s Tomášem Halíkem Ptal jsem se cest (1997, nově 2010, doposud 12 tisků v celkovém nákladu 35 000 výtisků), se Zdeňkem Matějčkem Naděje není v kouzlech(1999) a s Danielem Hermanem Srdcem proti ostnatému drátu (2013).


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0