Portál.cz > Aktuality > Co přeje Portálu k 25. narozeninám Jan Sokol

Co přeje Portálu k 25. narozeninám Jan Sokol

Datum: 18.5.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

Co přeje Portálu k 25. narozeninám Jan Sokol

Portálu vděčím za tři knížky, gratuluji k tomu, co dosud dokázal, a ze srdce přeji, aby se mu dařilo i do budoucna. Je ho v českém prostředí naléhavě třeba.clovek_a_nabozenstvi

Prof. Jan Sokol, Ph.D., CSc., je filosof, překladatel filosofických textů, vysokoškolský pedagog a publicista. Byl poslancem Federálního shromáždění v letech 1990–1992, ministrem školství v Tošovského vládě r. 1998 a kandidátem na prezidenta České republiky v r. 2003. Spolu s Jiřím Němcem a Ladislavem Hejdánkem patřil od 60. let minulého století k nejvýraznějším představitelům křesťanských intelektuálů v disentu, patřil k prvním signatářům Charty 77 a po sametové revoluci byl zvolen do Federálního shromáždění ČSFR. Je jedním z výrazných současných českých křesťanských intelektuálů. Zabývá se hlavně filosofickou antropologií, dějinami náboženství a antropologií institucí. Přednáší na četných českých i zahraničních universitách, zejména na evropská a filosofická témata. V letech 2000–2007 byl prvním děkanem Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy a v zimním semestru 2008-2009 přednášel etiku a lidská práva na Harvardově univerzitě v USA.

Je autorem řady publikací a textů. V Portálu vyšlyFilosofická antropologie (2002),Člověk a náboženství(2004) a knižní rozhovor s J. Beránkem Nebát se a nekrást (2003).


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0