Portál.cz > Aktuality > Co přeje Portálu k 25. narozeninám Karel Hvížďala

Co přeje Portálu k 25. narozeninám Karel Hvížďala

Autor: Petr Ráček | Datum: 18.1.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

hvizdala

Nejlepší vizitkou nakladatelství Portál je už sám fakt, že bylo založeno hned po listopadu 1989 a že prosperuje dodnes. To se mnoha nakladatelstvím nepodařilo. V době, o které někteří sociologové dokonce hovoří jako o kulturní kontrarevoluci (protože v současném masovém a masmediálním kulturním provozu fragmenty převažují nad celkem, fráze nad melodií, okamžik nad časem, aktualita nad informací, patos nad etosem atd.), už pouhý fakt, že někdo se snaží vydávat kvalitní knihy, je vzpourou proti devastaci veřejného prostoru, na které se s chutí s vámi, byť jen nepatrně, podílím. Přeji vám, abyste vydrželi nejméně dalších pětadvacet let.

Karel Hvížďala

Karel Hvížďala je známý český novinář a esejista, autor mnoha knih. Pravidelně se vyjadřuje k aktuálnímu dění v Česku. V Portálu vyšly jeho tituly:

Eseje: Restaurování slov (2007), Mardata – Vzpoury v žurnalistice (2011)

Rozhovory: Karel Jan Schwarzenberg - Knížecí život (2008), Knížecí rozhovory s Karlem Schwarzenbergem (2012), Jacques Rupnik – Příliš brzy unavená demokracie (2009), Interviewer – Rozhovor s M. M. Marešovou (2010), Jiří Přibáň - Tyranizovaná spravedlnost (2013)

.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0