Portál.cz > Aktuality > Co přeje Portálu k 25. narozeninám Klára Smolíková

Co přeje Portálu k 25. narozeninám Klára Smolíková

Datum: 13.4.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

klára_smolíková

Je skvělé, že nakladatelství Portál najdu na stejném místě jako před deseti lety. Tehdy jsem zde vydala mou první „portálovskou“ knížku a za paní redaktorkou šplhala po venkovním železném schodišti do stavební buňky. Dům zde dnes stojí zděný, některé tváře zůstaly, jiné se vyměnily, ale nezměnila se atmosféra. Zůstává vstřícná, přátelská, kolegiální. Přeji Portálu, ať mu do dalších let vydrží dobrý duch nakladatelského domu, který prostupuje vším knižním děním.

Klára Smolíková


viktorka_a_vesmirna_dobrodruzstvi

Klára Smolíková řadu let spolupracuje s dětskými časopisy, publikuje knihy pro děti a vymýšlí scénáře ke komiksům i večerníčkům. Připravuje lektorské a doprovodné programy pro muzea, publikuje metodické materiály pro MŠ, ZŠ i SŠ. Osm let vedla seminář o mediální výchově a dalších průřezových tématech na Pedagogické fakultě UK v Praze. V Portálu je spoluautorkou několika knih:Viktorka a vesmírná dobrodružství,Hračky a masky z papíru, Chyťte Bycha,Ve škole straší,Šimonovy pracovní listy 11 a 12. Mezi její další úspěšné knihy patří např. Řemesla, Husité, Jak se staví město nebo Vynálezce Alva.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0