Portál.cz > Aktuality > Co přeje Portálu k 25. narozeninám Michael Stavarič

Co přeje Portálu k 25. narozeninám Michael Stavarič

Datum: 1.9.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

25 let nakladatelství Portál. Jipieh! Ale vážně: 25 let publikování skvělých knížek, 25 let neustálé práce a nasazení, to je výkon, ke kterému se opravdu dá srdečně gratulovat. A když si tak vzpomínám na dobu, kdy mně bylo 25, můžu Vám slíbit: Před nakladatelstvím leží další zajímavé roky :) Těším se na další společné projekty a přeji Vám hodně čtenářů a úspěchů, nejméně dalších 25 let.

devcatko_s_kosou_m

Michael Stavarič je rakouský spisovatel a překladatel českého původu. V Rakousku žije od roku 1979. Je považován za jeden z nejvýznamnějších a nejnadějnějších hlasů současné německy psané literatury. Za dosavadní dílo mu byla v roce 2012 udělena Cena Adalberta von Chamissa, již udílí Nadace Roberta Bosche autorům, jejichž mateřským jazykem není němčina a jejichž kulturní pozadí není německé, a kteří přesto výrazně přispívají literatuře psané německy. Získal také Rakouskou státní cenu za dětskou literaturu. V Česku vyšly dva jeho romány, Mrtvorozená Eliška Frankensteinová a Království stínů. Portál letos vydal jeho knížku pro děti Děvčátko s kosou.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0