Portál.cz > Aktuality > Co přeje Portálu k 25. narozeninám psycholog Petr Šmolka

Co přeje Portálu k 25. narozeninám psycholog Petr Šmolka

Autor: Petr Ráček | Datum: 5.10.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

Milý Portále,
dožíváš se ve zdraví úctyhodného věku pětadvaceti jar. Když jsme se před léty poprvé sblížili, byls ještě tak zvaně „pod zákonem“. Naše hodně intimní setkání nezůstalo však přesto bez následků – narodilo se z něj mé první knižní dílko s názvem „Když vás trápí někdo blízký“. Neměl jsem prostě to srdce, ani zodpovědnost, abych patřičně zůstal „ante Portál“. Během následujících let jsem Ti byl sice opakovaně nevěrný, jednou s takovou Mladou, říkala si Fronta. A pak vícekrát i s tvojí téměř vrstevnicí Gradou. Přesto jsem se k Tobě opakovaně a rád vracíval. Ani naše další setkání nezůstávala zcela bez následků. Dokonce jsme se spolu vydali i do světa médií elektronických. Navzdory propastnému věkovému rozdílu jsem si s Tebou měl vždy co povídat; moc rád se laskám a uléhám s Tvými katalogy… Musím uznat, že si skutečně vybíráš velice pečlivě s kým obcovat a komu se vyhnout. O to víc si vážím privilegia moci být jedním z Tvých autorů. Do další pětadvacítky Ti přeji nadále šťastnou ruku při výběru těch, s nimiž si „zadáš“. Třeba zas i na sklonku života budu mezi nimi také já. To pro případ, že bych nalezl čas a vůli zase něco sepsat! Zřejmě bys mne ale musel nejdříve pořádně sepsout :-)! Třeba bych se pak zastyděl a prošel opět Tvou fortnou.

muz_a_zena_navod_k_pouziti

Petr Šmolka je psycholog , manželský poradce a vysokoškolský pedagog zabývající se sociální psychologií a poradenstvím v oblasti rodiny, manželství a mezilidských vztahů. Jeho schopnost erudovaně a přitom čtivě přiblížit tyto oblasti čtenářům se projevila v četných příspěvcích publicistických i knižních. Pro Portál napsal Když vás trápí někdo blízký (1999), Manželská a rodinná trápení (2008, také jako e-kniha) a Muž a žena – návod k použití (2009).


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0