Portál.cz > Aktuality > Co přeje Portálu k 25. narozeninám Stanislav Kratochvíl

Co přeje Portálu k 25. narozeninám Stanislav Kratochvíl

Datum: 1.6.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

kratochvíl

Nakladatelství Portál publikuje skvělé knihy, mám jich ve své knihovně celou řadu. Jsem rád, že mezi nimi jsou i dvě moje odborné monografie. Na jejich přípravě do tisku v několika doplňovaných a aktualizovaných vydáních se mi s redaktory a redaktorkami nakladatelství vždy výborně spolupracovalo. Text byl přehledně upraven, pro obálky zvoleny vhodné přitažlivé obrázky.

Také se vždy těším na nový ediční plán. Přeji nakladatelství, aby pro něj mělo i nadále dostatek kvalitních autorů a pěkných užitečných knih.


manzelska_a_parova_terapie

Prof. PhDr. Stanislav Kratochvíl, CSc. , je přední český klinický psycholog. Působí jako vedoucí klinický psycholog v psychiatrické léčebně v Kroměříži a emeritní profesor klinické psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zabývá se především psychoterapií, zejména neuróz, hypnózou a sexuální terapií. Je autorem mnoha významných publikací, např. monografie Experimentální hypnóza, Klinická hypnóza, Sexuální dysfunkce aSkupinová psychoterapie v praxi. V Portálu opakovaně vychází vysokoškolská učebniceZáklady psychoterapie (od r. 1997 už 10 vydání!) a publikaceManželská a párová terapie (přepracovaná původní Manželská terapie, od r. 2000 již 5 vydání).
Prof. Kratochvíl je čestným členem Asociace manželských a rodinných poradců, České psychiatrické společnosti, České i Slovenské sexuologické společnosti a České i Slovenské psychoterapeutické společnosti. V roce 2002 mu byla olomouckou univerzitou udělena Cena Františka Palackého za celoživotní dílo v oblasti klinické psychologie.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0