Portál.cz > Aktuality > Co přeje Portálu k 25. narozeninám Tomáš Halík

Co přeje Portálu k 25. narozeninám Tomáš Halík

Datum: 29.9.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

Činnost nakladatelství Portál sleduji s velkým zájmem a sympatií od samých počátků a jsem rád, že patřím mezi jeho autory. Nakladatelství se velmi dobře profilovalo, nalezlo své nezastupitelné místo na knižním trhu a odvedlo ohromný kus dobré práce - představilo české veřejnosti množství potřebných a užitečných knih a pestrou paletu domácích i zahraničních autorů. Přeji členům redakce i široké čtenářské obci mnoho inspirace a sil do dalších let a desetiletí.

tomas_halik_smirena_ruznost

Mons. prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D. , je profesorem Filozofické fakulty UK (přednáší filozofii a sociologii náboženství), od r. 1990 je prezidentem České křesťanské akademie a rektorem kostela Nejsvětějšího Salvátora, od 1. 10. 2004 farářem nově zřízené pražské akademické farnosti. Věnuje se rovněž mezináboženskému dialogu. Papež Jan Pavel II. ho jmenoval poradcem Papežské rady pro dialog s nevěřícími (1990), Benedikt XVI. čestným papežským prelátem (2008). Je členem Evropské akademie věd a umění a řady dalších institucí, obdržel řadu literárních i jiných cen doma i v zahraničí včetně Ceny kardinála Königa (2003) a Ceny Romano Guardiniho „za vynikající zásluhy o interpretaci naší doby“ (2010), Ceny za nejlepší teologickou knihu Evropy (2011), čestného titulu „Člověk smíření“ za zásluhy o křesťansko-židovský dialog (2011) a Rytířského kříže řádu za zásluhy, udělené prezidentem Polské republiky (2012). V roce 2014 bylo jeho celoživotní dílo oceněno Templetonovou cenou (oznámeno 13. 3., slavnostní ceremoniál 14. 5., Londýn).

Jeho knihy a články vycházejí v řadě světových jazyků. V Portálu vydal knižní rozhovoryPtal jsem se cest (od r. 1997 již 12 vydání) a Smířená různost (2011).


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0