Portál.cz > Aktuality > Co přejí Portálu k 25. narozeninám Pavel a Helena Hartlovi

Co přejí Portálu k 25. narozeninám Pavel a Helena Hartlovi

Datum: 19.10.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

Portál sledujeme od jeho narození. Tu hodně zblízka, tu trochu zpovzdálí. Asi jako dítě odvedle. A spolu s rodiči prožíváme radost a hrdost nad tím, jaký z něj vyrostl vyhraněný, zralý mladík. Blahopřejeme!

velky_psychologicky_slovnik

Doc. PhDr. Pavel Hartl vystudoval pedagogiku a psychologii na FF UK v Praze, kde na katedrách andragogiky a sociální práce přednášel pedagogickou psychologii dospělých, psychopatologii a psychoterapii. Vydal např. Pedagogickou psychologii dospělých (1988 - cena rektora UK za nejlepší skriptum roku v oboru společenských věd), Umění rozhovoru (1994), Komunita občanská a komunita terapeutická (1997),Kompendium pedagogické psychologie dospělých (1999). Pro Portál připravil Stručný psychologický slovník (2004) a se svojí ženou HelenouPsychologický slovník (1993) a Velký psychologický slovník, který získal 1. cenu v soutěži Slovník roku 2011. Přednášel na univerzitách v řadě zemí Evropy, v Kanadě a USA. V roce 2009 byl oceněn stříbrnou medailí děkana FF Univerzity Karlovy.

PhDr. Helena Hartlová vystudovala andragogiku na Filozofické fakultě UK v Praze, pracovala jako redaktorka v nakladatelství technické literatury, několik let sbírala zkušenosti na Britské radě, spolupracovala na řadě evropských projektů jako překladatelka, redaktorka odborných textů a tlumočnice. Překládá odbornou, zejména psychologickou literaturu (např. Moderní psychologie,Na osobu zaměřený přístup,Chvála psychoterapie,Supervize v pomáhajících profesích,Transakční analýza) i beletrii (Townsendová, Highsmithová, Yalom, Haydenová a další). Na psychologických slovnících spolupracovala se svým manželem Pavlem.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0