Portál.cz > Aktuality > ČTENÍ NA PRÁZDNINY

ČTENÍ NA PRÁZDNINY

Datum: 19.6.2013

Patříte také k těm, kteří si dovolenou bez knihy nedovedou představit? A víte už, co si letos v létě přečtete? Portál vám představuje některé z letošních knižních novinek, které by pro letní pohodu na chalupě, u moře nebo kdekoli jinde mohly být tím správným tipem.

ROZHOVORY
Freddy Derwahl: Poslední mnich z Tibhirrine

Tibhirine je alžírské horské městečko, kde v klášteře, uprostřed muslimské většiny, pokojně žila malá komunita trapistických mnichů. V roce 1996 byli mniši uneseni a následně brutálně zavražděni. Unikli jen dva. Jean-Pierre Schumacher je dnes posledním žijícím z nich. V knize podává osobní svědectví, co se tehdy stalo.

 

 

 

BELETRIE
Torey Hayden: Sebranka

Torey L. Hayden prošlo třídami hodně dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Příběhy některých z nich zachytila ve svých knihách. Název nové knihy charakterizuje její novou třídu a napovídá, že ji opět tvořily děti, nad nimiž už mnozí zlomili hůl. Ne však Torey. Opět strhující, drásající a motivující.

 

 

 

Jaromír Štětina: Pergameny
Román o čtvrtém přikázání. Děj odehrávající se převážně v 70. a 80. letech minulého století v hornickém prostředí má široký záběr. Od ústřední čtveřice přátel se rozbíhá k životním příběhům desítek postav. Líčí osudy lidí, kteří podlehli době totality, i těch, kteří se jí vzepřeli, a líčí je tak, jak to umí jen Jaromír Štětina.

 

 

 

PRO INSPIRACI
Anselm Grűn: Nebe začíná v tobě

Ideální kniha pro meditativní dovolenou. Autor se obrací k učení otců pouště - mnichů, kteří žili v letech 300 – 600 po Kr. Jejich způsob života byl zaměřen k sebepoznání a k prožitku Boha. Přejali moudrost asketů z různých náboženství, získali hluboké poznání člověka a cit pro Boha. Podle Grüna je jejich spiritualita pro současného člověka stále inspirující a srozumitelná.

 

 

 

Gilbert Garibald: Tréma a jak ji překonávat
Trápí vás tréma, a to i i ve zdánlivě banálních situacích – když je třeba obrátit se s dotazem na někoho neznámého, vyřídit něco na úřadě? Tréma není nemoc a dá se s ní úspěšně bojovat. Kniha vás naučí jednoduché metody k uvolnění, jak ovládat hlas, kontrolovat gesta, osvojí si způsob krátkého slovního vystoupení a to, jak se důvěryhodně prezentovat před posluchači.

 

 

 

DOVOLENÁ S DĚTMI A HRY
Eva Schneiderová, Marie Hanzová: Hry s příslovími, hádankami a pranostikami

Stovka úkolů na poznání či prohloubení znalosti přísloví, rčení, hádanek, přirovnání, pranostik a slavných citátů. Kromě procvičení paměti si rozšíříte slovní zásobu, vytříbíte logické uvažování a hlavně se pobavíte. Doporučujeme i na dlouhé večery, na cesty apod.

 

 

 

Petr Horáček: Papuchalk Petr
Kdo je papuchalk a co dělá ve volných chvílích? To zjistíte v příběhu papuchalka Petra, kterému se ztratil nejlepší kamarád Pavel. Jestlipak se zase setkají? Petr ho s pomocí kamarádské velryby hledá všude, ale ne a ne ho najít. Málem to vzdá, ale nakonec se na obzoru objeví ptačí silueta…

 

 

Pavel Říčan: S dětmi moudře a chytře
Výchova dětí vám někdy připadá nad vaše síly? Autor vám vysvětlí, jak to s rodičovstvím je a co byste si měli ujasnit ve vztahu k dětem a k celé rodině. A taky vám poradí, jak na každodenní situace, které se týkají jídla, hospodaření, násilí, sexuální výchovy, generačního soužití apod.

 

 

 

KNIHY DO UCHA
Dopřejte si knihy i na cestách. Nevadí, že zrovna sedíte za volantem, do ucha vám je budou číst známí herci. Vybíráme to nejlepší z portálovské produkce.

Irvin D. Yalom: Když Nietzsche plakal
Čte Igor Bareš
Barbara Gordon: Tančím tak rychle, jak dokážu
Čte Simona Postlerová
Bruno Ferrero: Příběhy pro potěchu duše
Čte Alexander Postler

 

Více o knihách z Portálu najdete v e-shopu: http://obchod.portal.cz/


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0