Portál.cz > Aktuality > DÁREK PRO JEŽÍŠKA ROZBALÍME V JIČÍNĚ

DÁREK PRO JEŽÍŠKA ROZBALÍME V JIČÍNĚ

Datum: 10.9.2012

Dárek pro Ježíška je nová knížka pro děti od chorvatského autora Stjepana Liceho. Přijďte se podívat, jakou dostane Ježíšek nadílku. Bude to výjimečně už před Vánocemi - 14. září v 10 hod. na festivalu Jičín – město pohádky.

Jičín – město pohádky a Portál vás zvou na křest knihy Dárek pro Ježíška od chorvatského autora Stjepana Liceho.

14. září 2012 v 10 hod.

Jičínský zámek – obřadní síň, Valdštejnovo náměstí 1

O knize budou povídat překladatelka Draga Zlatníková a redaktor Ondřej Fafejta. Přečteme vám ukázky z knížky a jako dárek si ji odnesou tři výherci soutěže.

DÁREK PRO JEŽÍŠKA ROZBALÍME V JIČÍNĚ

Stjepan Lice

Dárek pro Ježíška

Vánoční příběh

Malý Benjamin žije s rodiči, malou sestrou a dědečkem na malém městě. Pomalu se stmívá a nastává Štědrý večer. Dědeček Benjaminovi vypráví příběh o narození Ježíška… Když s ním Benjaminova maminka zatřese, uvědomí si dědeček, že usnul. Benjamin není k nalezení. Nejdřív hledají v bytě, potom v domě, a nakonec se celá rodina vypraví ven, do zasněžených ulic. Cestou postupně potkávají několik lidí, kteří mají jedno společné: Benjaminovo zmizení nemůžou nechat jen tak! Postupně zesílí tušení, že Benjaminovo zmizení souvisí s píšťalkou – Benovou zamilovanou hračkou a nyní možná i dárkem pro Ježíška. Naleznou Benjamina? Podaří se chlapci dárek předat?

Stjepan Lice je chorvatský prozaik a básník. Jeho knižní překlady vyšly i v němčině, angličtině a italštině.

Dárek pro Ježíška ilustrovala Chorvatka Dubravka Kolanovićová. Její ilustrace zdobí již více než 150 knih, vytváří také přání a plakáty pro UNICEF, je nositelkou mezinárodních ocenění.

darek_pro_jeziska_mail_m


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0