Portál.cz > Aktuality > Dárek za vysvědčení z Portálu 1

Dárek za vysvědčení z Portálu 1

Autor: Petr Matějček | Datum: 5.6.2009

Blíží se konec školního roku a vy možná přemýšlíte, jak odměnit vaše děti za celoroční úsilí ve škole. Portál vám nabízí několik tipů na zajímavé knížky – vyberte si z řady pohádkových a dobrodružných příběhů, her i námětů na hravé tvoření. Dětem věnujete společníky pro letní prázdninové čtení a vy sami možná oceníte nápady pro společné chvíle.

Nejmenším školákům jsou určeny příběhy o obru a skřítkovi a o záchraně pejska Černé ouško.
Miloš Kratochvíl: Jejda Helemes
Autor známých televizních pohádek přichází s novým pohádkovým příběhem o velkém obru Helemesovi a malém skřítku Jejdovi. Obr si myslí, že vše může a zvládne, protože je veliký. Skřítek sází spíše na vtip a chytrost. Postupně si oba uvědomují, že je jim nejlépe, když jsou spolu a navzájem si pomáhají.Jiří Nevěčný, Alena Nevěčná: Zachraňme Černé ouško
Sourozenci Šárka a Lukáš se snaží zachránit svého psa Černé ouško, který nedopatřením zůstal ve vesmírné raketě. Aby ho děti získaly zpět, musejí se vydat do kosmu a před návratem na Zemi vyřešit mnoho úkolů.Pro děti od 9 do 13 let je připraven dobrodružný vesmírný příběh.
Kieran Fanning: Hrozba z vesmíru
Obří brouci, zvaní Blatové, chtějí zničit svět a zabránit jim v tom mohou pouze Líza s Tomem. V podzemní tajné laboratoři, kde jejich strýček zkoumá mimozemskou civilizaci, luští krok za krokem šifry, hádanky a doplňovačky, které vedou k záchraně světa.Děti samy, nebo za pomoci rodičů, mohou o prázdninách také tvořit různé ozdoby, dárky apod.
Pro nejmenší:
Petra Vondrová: Výtvarné náměty pro čtvero ročních období
V knize najdete náměty pro výtvarnou práci doplněné hrami, literárními ukázkami, písničkami apod. Kniha je rozdělena podle ročních období, práce jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak pro dvojice i skupiny. Mezi letní nápady patří výroba sluníčka, padáčků, hudebních nástrojů a originálně si můžete připravit třeba i oslavu narozenin.Pro starší:
Anna Šimonová: Výtvarná dílna
Kniha je plná návodů na tvoření z papíru, přírodnin, hlíny, polystyrenu, výrobu keramiky, mozaiky apod. Náměty využívají levné odpadové materiály a odložené věci denní potřeby, jako jsou papírové krabice, PET lahve, kelímky, textil, nebo třeba židle, klobouky, deštníky a další zajímavé nepotřebné předměty. Zkuste si s dětmi vyrobit třeba chobotnici, Titanic nebo indiánský náhrdelník.Zahrajte si společně!
S nejmenšími:
Věra Rojová-Síta: Jóga, hry a pohádky
Kniha obsahuje 21 lekcí po 45 minutách. V každé najdete pohádku, téma k zamyšlení, výtvarnou činnost k danému tématu a pohybovou hru. Cvičení jógy umožní dětem vyjádřit spontánní radost z pohybu, dodá jim dobrou náladu a naučí je, jak se zklidnit, nebo naopak získat energii. Po cvičení přemýšlejí o příběhu a vyrobí si něco, co jim bude pohádku připomínat. Nakonec si zahrají tematickou hru.Se staršími:
Jan Neuman: Dobrodružné hry a cvičení v přírodě
Téměř 200 námětů na nejrůznější typy her (kontaktní, soutěživé, rozvíjející důvěru, ekohry, závěrečné rituály aj.) zajistí všestranný program v přírodě. Mnohé hry lze provádět i v místnosti.Další knižní tipy najdete na http://obchod.portal.cz/.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0