Portál.cz > Aktuality > DÁREK ZA VYSVĚDČENÍ Z PORTÁLU

DÁREK ZA VYSVĚDČENÍ Z PORTÁLU

Datum: 7.6.2010

Blíží se konec školního roku a vy možná přemýšlíte, jak odměnit vaše děti za celoroční úsilí ve škole. Portál vám nabízí několik tipů na zajímavé knížky – vyberte si z řady pohádkových a dobrodružných příběhů, her i námětů na hravé tvoření. Dětem věnujete společníky pro letní prázdninové čtení a vy sami možná oceníte nápady pro společné chvíle.

Nejmenším školákům jsou určeny pohádkové příběhy o vílách nebo školním strašidlu.

Daniela Krolupperová : Zákeřné keře
Víla Vincencie je zakleta zlým čarodějem Rulíkem Zlomocným. Kouzlo zlomí jen ten, kdo rozpozná všechny rostliny použité v čarovném věnci. Formou pohádkového příběhu se děti navíc seznámí s nejběžnějšími jedovatými rostlinami.
Zákeřné keře

Zuzana Pospíšilová: Školní strašidlo
Co se školním strašidlem děti ve třídě i doma zažijí, to všechno mohou sledovat malí čtenáři v této knížce prvního čtení. Autorka záměrně stylizovala celé vyprávění do kratších vět a prvnímu čtení přizpůsobila i výběr slov.
školní strašidlo


Pro děti od 9 let jsou připraveny dobrodružné příběhy o zázračném nápoji nebo záchraně vesmíru.

Nepřehlédněte naši akční nabídku právě na tyto dvě knihy v e-shopu: http://obchod.portal.cz/

Jiří Macoun: Plus Minus Max
Osmák Max je strůjcem neuvěřitelných příhod. Díky svému nadšení pro vědu a neobyčejné pokusy odhaluje účinky záhadného povzbuzujícího nápoje a zjišťuje, že se s ním dá třeba vyhrát fotbalový zápas nebo napsat na jedničku školní písemka.
max.jpg

Kieran Fanning: Hrozba z vesmíru
Obří brouci, zvaní Blatové, chtějí zničit svět a zabránit jim v tom mohou pouze Líza s Tomem. V podzemní tajné laboratoři, kde jejich strýček zkoumá mimozemskou civilizaci, luští krok za krokem šifry, hádanky a doplňovačky, které vedou k záchraně světa.
Hrozba z vesmíru


Děti samy, nebo za pomoci rodičů, mohou o prázdninách také tvořit různé ozdoby, dárky apod.

Ivana Smutná: Nápady pro tvořivé děti
Děti získají praktické návody, jak si vyrobit třeba malované tričko, působivý rámeček na fotografie, korále jak pro princeznu, zdobené hodiny a mnohé další věci. Jednoduše, z dostupných materiálů, s názornými fotkami.
Nápady pro tvořivé děti

Markéta Lukáčová: Mámo, táto, tvořte se mnou!
Kniha obsahuje náměty na společnou tvorbu dárků, sestavování rodinného rodokmenu, tvorbu originálních dekorací, mramorování, zapichovaný patchwork, textilní aplikace, nápady pro renovaci dětského pokoje a nábytku, sádrové odlitky a mnohé další.
Mámo, táto, tvořte se mnou

Pro zkušenější:
Alena Isabella Grimmichová: Kouzlení s hedvábím
Náměty na netradiční a velmi působivé techniky dekorování a zpracování hedvábí. Díky podrobně zpracovaným projektům si můžete vytvořit šátky, šály, polštáře a další doplňky. Všechny techniky jsou vysvětleny podrobně, zvládnou je i začátečníci, ale projekty zaujmou i zkušené čtenáře.
Kouzlení s hedvábím

Zuzana Kunešová: Originální šperky z FIMA
Kniha inspirací a nápadů pro tvorbu z barevné polymerické hmoty (FIMO) osloví hlavně dívky, které baví tvořit působivé a elegantní, např. náhrdelníky, náramky a náušnice, ale i brože, magnety nebo třeba přívěsky na klíče či mobil.
Originální šperky z FIMA


Zahrajte si společně!

Eva Schneiderová: Jazykové hry a hříčky
Zábavné úkoly a hry k procvičování slovní zásoby. Přesvědčíte se, že není obtížné sestavit slovní pyramidu nebo křížovku, opravíte popletená rčení a zasmějete se nad veselými přesmyčkami.
Jazykové hry a hříčky

Eva Štanclová: Pohádky a hry z kouzelné skříně
Dvacet krátkých, originálních pohádek s klasickými postavami doplňují říkadla, rozpočitadla, hry a další zábavné úkoly. Publikace obsahuje také soubor pracovních listů.
Pohádky a hry z kouzelné skříně

Aleš Kaplan, Dušan Bartůněk, Jan Neuman: Skáčeme, běháme a hrajeme si na hřišti i pod střechou
Náměty na hry a činnosti jsou zaměřené na základní pohybové dovednosti (skok, běh, házení).
Skáčeme, běháme a hrajeme si

Jan Neuman: Dobrodružné hry a cvičení v přírodě
Téměř 200 námětů na nejrůznější typy her (kontaktní, soutěživé, rozvíjející důvěru, ekohry, závěrečné rituály aj.) zajistí všestranný program v přírodě. Mnohé hry lze provádět i v místnosti.
((obálka + proklik do e-shopu))

Nepřehlédněte také naši akční nabídku dalších titulů pro děti v našem e-shopu: http://obchod.portal.cz/.

Další knižní tipy najdete rovněž na http://obchod.portal.cz/.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0