Portál.cz > Aktuality > DEN D v e-shopu Portál u příležitosti 200. výročí narození JANA BOSKA

DEN D v e-shopu Portál u příležitosti 200. výročí narození JANA BOSKA

Datum: 23.6.2015

Jan Bosco byl zakladatelem salesiánů a salesiáni založili Portál. Připomeňte si s námi výročí narození Dona Boska, tentokrát mimořádnou akcí. Den D v e-shopu Portál 16. srpna = mimořádná sleva 20 % na veškeré zboží (kromě e-knih).

don-bosco2

16. srpna 2014 začal a 16. srpna 2015 skončil rok Dona Boska – rok, kdy jsme si při různých příležitostech připomínali 200. výročí narození zakladatele salesiánů.

Jan Bosco byl katolický kněz, světec, vychovatel, zakladatel a první hlava Salesiánů Dona Boska. Narodil se 16. srpna 1815 v Castelnuovu d'Asti v Itálii, v chudé rolnické rodině. Již od dětství se cítil povolán věnovat svůj život mládeži. Když se stal v Turíně knězem, vložil své vrozené schopnosti a úsilí do budování výchovných děl pro opuštěnou mládež, do obrany ohrožené víry lidových vrstev a do evangelizace dalekých zemí.

Sám založil první tři „větve“ salesiánské rodiny:

Jako tajemství úspěchu pro práci s mladými dal salesiánům jedinečnou výchovnou metodu, tzv. preventivní systém založený na rozumu, náboženství a laskavosti. Vychovatel je svým svěřencům spíše partnerem než nadřazenou autoritou.
Jan Bosco zemřel v Turíně 31. ledna 1888. Mezi svaté byl připočten Piem XI. o Velikonocích roku 1934. Na závěr roku, ve kterém se slavilo sto let od jeho úmrtí, ho Jan Pavel II. prohlásil za otce a učitele mládeže (24. ledna 1989).
(Zdroj: http://www.sdb.cz/salesiani/o-salesianech/zakladatel-jan-bosco/)

Portál se k roku oslav připojil vydáním knihy Život Dona Boska. Dotisku se dočkala také oblíbená kniha Můj život pro mladé nebo životopis z pera Teresia Boska Don Bosco. A vaší pozornosti doporučujeme i tituly Don Bosco mi ukazoval cestu (Guido Quarzo) nebo rádce pro rodiče Vychovávej jako Don Bosco.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0