Portál.cz > Aktuality > DEN DYSLEXIE

DEN DYSLEXIE

Datum: 2.9.2013

Den dyslexie, a to už čtvrtý, bude Česko slavit 9. září 2013. Přijďte se přesvědčit, že s handicapem jdou dělat zázraky. Workshopy, divadlo, písničková show, soutěže... a hlavně inspirace, co všechno lze i s touto poruchou dokázat! Veletržní palác Národní galerie v Praze a celý den vstup zdarma.

Základní informace o 4. ročníku DNE DYSLEXIE:

Kdy / 9. 9. 2013
Kde
/ Národní galerie v Praze, Veletržní palác
Otevírací hodiny / 10.00–20.00 - Tisková konference se bude konat v 9:30
Vstupné / ZDARMA
Pro koho je akce určená / Pro malé i velké

Jak bude DEN DYSLEXIE probíhat
9:30 hod. - Tisková konference).
10.00 hod. – Zahájení, představení všech účinkujících na workshopech
10.30 hod. – Divadlo Fešák PINO a jeho kamarádka BON „BÓŇA“ BON + oficiální začátek všech workshopů (do 18 hodin, podle zájmu možno déle)
18.30 hod. – Just!Impro představení
20.00 hod. – Závěr

  • Divadelní tematická představení o dyslexii, která ještě nikdo neviděl a která jsou speciálně vytvořena pro tento den.
  • Show Fešák Pino a jeho kamarádka Bóňa BON Bóňa, která má zkušenosti se svou dyskalkulií, uvedou show plnou písniček a soutěží s dárky.
  • Premiéru s handicapem dys představí i známá divadelní improvizace Just!Impro , během dne nebude chybět workshop s lídrem Just! Impro Martinem Vasquezem na téma „Strach a obavy komunikovat?“.
  • V průběhu dne se zde představí i umělci – absolventi AVU - v projektu DAR DYSLEXIE. Na místě si budete moci prohlédnout i jejich díla a zapojit se do některého z jejich workshopů, např. „Umí kreslit každý?“, „Slova jsou obrazy“, „Umí fotit každý?“ ad.
  • Umělkyně a zakladatelka Dne Dyslexie Alena Kupčíková představí svůj interaktivní slabikář a testy dys na interaktivních tabulích.
  • A dále projekt Jazyky bez bariér, workshop „Kariérní úspěchy dyslektiků“, speciální metoda splývavého čtení, workshop s origami, soutěže pro děti i dospělé se spoustou dárků atd.

Více o Dnu dyslexie 2013: http://www.dys.cz/

Podívejte se také na dokument Jaroslava Černého Dar dyslexie.

 Portál dlouhodobě pomáhá rodičům i učitelům v práci s dětmi s poruchami učení. Vyberte si z našich knih k tomuto tématu - připravili jsme pro vás jejich aktuální přehled.

Jak na dyslexii a poruchy učení – přehled knih

dyslexie_2013_web_m
Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0