Portál.cz > Aktuality > DĚTI A MY NOVOROČNÍ

DĚTI A MY NOVOROČNÍ

Datum: 4.1.2012

Časopis Děti a my vás v novém roce vítá zajímavými články – o plánování volného času dětí, o výhodách „líného rodičovství“, o domácích hádkách a mnohém dalším.

Z prvního čísla časopisu Děti a my vybíráme:

Taky nevíte, kam dřív skočit? Jak stihnout navařit, uklidit, dopravit děti do kroužků, vysvětlit jim, že hrát si budou až potom, o profesních záležitostech ani nemluvě. Jak to všechno skloubit, jak to všechno udržet v hlavě, v diáři, zkrátka o plánování volného času dětí a o tom, jak jinak děti chápou časové souvislosti, je lednové téma Děti a my.

Možná stačí nehonit se tolik, umět vypnout, zalenošit si, a nepodléhat tolik tlakům okolí, dělat si věci po svém, jak navrhuje v rozhovoru britský novinář a esejista Tom Hodgkinson.

Demokracie, nebo diktát? To jsou dilemata, která řešíme, když se děti dostanou do věku, kdy spory a dohadování opanují většinu společně tráveného času. Děti, zdá se, jinak nemohou, takže je dobré začít u sebe. Ostatně mějme na paměti, že na hádku je třeba dvou.

Štědrý večer za námi, hromada dárků před námi, těch užitečných i těch plevelných. Jak vybrat, co ponechat, a co rovnou vytřídit? Zkrátka kam s nimi?

Také se občas přistihnete, že nedůvěřujete verdiktu lékaře vašich dětí? Některé maminky pak dokonce své dítě před pediatrem chrání tím, že neříkají celou pravdu. Proč tomu tak je a co s tím, proč lžeme svému lékaři?

Více zde: http://www.portal.cz/casopisy/dm/


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0