Portál.cz > Aktuality > DO JIČÍNA ZA POHÁDKOU

DO JIČÍNA ZA POHÁDKOU

Datum: 6.9.2010

Vezměte děti a pojeďte na výlet do Jičína! V tomto malebném východočeském městě se koná už 20. ročník kulturního festivalu Jičín – město pohádky. Od 7. do 12. září se tu určitě nebudete nudit. Na dospělé i děti tu čeká pestrý program - zpívání, malování, tanec, muzicírování, pouliční divadlo, kejkle i jarmark. A to ještě zdaleka není všechno.

Ústředním tématem letošního jubilejního ročníku je „Česká pohádková klasika“. Festivalové dny jsou koncipovány jako pocta jednotlivým klasikům – K. J.Erbenovi, B. Němcové, bratřím Čapkům, J. Werichovi, V. Čtvrtkovi a J. Š. Kubínovi.

Můžete se těšit na divadelní i filmová představení, koncerty, maškarní průvod, tvůrčí dílny, večerní průvod se světýlky nebo projížďku na bicyklech. Čekají na vás také soutěže a hry.

Potkáte tu i mnohé známé osobnosti – herce, spisovatele, režiséry. A také Portál tu bude mít své zastoupení. Znáte pohádkovou knížku Putování za nejmocnějším kouzlem? Ať už ano, či ne, zveme vás na setkání s její autorkou Danielou Krolupperovou a ilustrátorkou Editou Plickovou. Ve čtvrtek 9. 9. na vás budou čekat vždy v 10, ve 13 a v 15 hod. v Knihovně Václava Čapka v Jičíně.

Nebudou chybět ani další programy zaměřené na knížky – výstavy, autogramiády, besedy, přednášky. Nezapomeňte navštívit prodejní výstavu Rosteme s knihou, která Vám nabídne to nejlepší z knížek pro děti, mezi nimiž najdete i tituly nakladatelství Portál.

Více o festivalu Jičín – město pohádky najdete zde: http://www.pohadka.cz/.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0