Portál.cz > Aktuality > DOMINIK DUKA, MARTIN KOMÁREK – DEBATNÍ VEČER

DOMINIK DUKA, MARTIN KOMÁREK – DEBATNÍ VEČER

Autor: Petr Ráček | Datum: 31.10.2011

Dominik Duka vydal novou knihu rozhovorů Tradice, která je výzvou. Nakladatelství Portál vás zve na debatní večer u příležitosti první prezentace této knihy. 23. 11. v pražském centru Dominikánská 8 budou Dominik Duka, publicista Martin Komárek a spoluautoři knihy diskutovat nad současným významem a výkladem našich národních tradic.

barokní refektář dominikánského kláštera u Sv. Jiljí, vstup Jilská ul. 7a

středa 23. listopadu 2011 v 19.30 hodin

Jaký smysl dnes může mít znalost českých dějin a jejich základních tradic? Co to vlastně tradice je? Jak například chápat a vykládat svatováclavskou tradici? Co lze počítat k těm základním evropským tradicím? Existuje ještě dnes nebezpečí politické manipulace křesťanských dějin, vyhrocení katolické = monarchistické = pravicové tradice proti tradici evangelické = demokratické = levicové? Jak čerpat poučení z nedávné i blízké historie, aniž bychom se dopouštěli zjednodušujícího zkreslování či účelových výkladů?

Nad těmito a dalšími otázkami budou spolu s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou OP debatovat osobnosti, jež mají každý z jiné perspektivy bezprostřední zkušenosti s různými „tradicemi“. Martin Komárek, známý novinový komentátor aktuálního společenského a politického dění, si musí neustále udržovat detailní znalost všech aktuálních kauz, často s velice jepičím životem, a zároveň je vsazovat do širšího kontextu. Tomasz Dostani OP vede v polském Lublinu nadaci Ponad Granicami a přes dvacet let pozoruje dění v České republice přes svoji polskou zkušenost. Jaroslav Šubrt, dlouholetý šéfredaktor intelektuální přílohy Katolického týdeníku Perspektivy, má hluboký vhled nejen do širších teologických i obecně společenských souvislostí, v kterých žije současná česká katolická církev. Večerem provází Norbert Schmidt, redaktor teologické revue Salve a vedoucí Centra teologie a umění při KTF UK.

Debatní večer s prezentací nové knihy Dominika Duky OP pořádají Centrum teologie a umění při KTF UK, nakladatelství Portál a centrum Dominikánská 8 při klášteře sv. Jiljí v Praze.

Pozvánka zde
Více o knize zde
Tisková zpráva zde


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0