Portál.cz > Aktuality > Dostali jsme tři ceny. Vládní výbor ocenil články i knihu

Dostali jsme tři ceny. Vládní výbor ocenil články i knihu

Datum: 11.12.2015

Vládní výbor pro zdravotně postižené občany udělil nakladatelství Portál tři ocenění.

Hned třikrát si v pátek 4. prosince šli lidé z Portálu pro ocenění. První z nich patří autorkám knihy Dítě s postižením zraku, Kláře Kochové a Markétě Schaeferové a redaktorce knihy Marii Těthalové.

„Publikace přináší velmi potřebné informace pro všechny, jichž se dotkne skutečnost, že očekávané dítě je zrakově postižené…Autorky pomáhají s odpověďmi na otázky, jak nejlépe dítě naučit vše potřebné, co neopomenout, na co si dát pozor, jak rozumět projevům dítěte. Odkazují na zkušenosti rodičů, učitelů, přinášejí konkrétní tipy na aktivity nebo pomůcky.“

Klára Kochová vystudovala speciální pedagogiku a učitelství pro 1. stupeň ZŠ na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy a působí jako dobrovolnice na akcích pro děti se zrakovým postižením. Markéta Schaeferová se věnuje dobrovolnické činnosti v rámci pobytů rané péče pro děti se zrakovým postižením a dalších akcí střediska dobrovolnické činnosti pro děti se zrakovým postižením.

Vládní výbor pro zdravotně postižené občany byl zastoupen Jiřím Dienstbierem, ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu a výkonným místopředsedou VVZPO, který ceny předával v Lichtenštejnském paláci na pražské Kampě.

Další cenu obdržela Slávka Smékalová pro časopis Psychologie dnes za článek ADHD: Radosti a strasti života s „neposedným“ dítětem. Výbor ocenil nadhled a upřímnost, se kterou autorka a matka syna se syndromem ADHD popsala denní problémy spojené s touto diagnózou, stejně jako postupy, jimiž se dařilo je řešit.

Čestné uznání se dostalo Marii Těthalové pro časopis Informatorium za články DÍTĚ Z AUTISMU VYLÉČIT NEUMÍME, ALE POMOCI MU DOKÁŽEME a ŽÁDNÁ SOUVISLOST MEZI OČKOVÁNÍM A AUTISMEM NEEXISTUJE. Výbor ocenil vysokou míru novinářské profesionality a přínos článků uveřejněných v časopise zaměřeném na školské pracovníky.

„V souvislosti s vydáním knihy je nutno poděkovat i nakladatelství Portál, které se problematice lidí se zdravotním postižením dlouhodobě věnuje,“ zdůvodnil svá ocenění Vládní výbor.


Dostali jsme tři ceny. Vládní výbor ocenil články i knihu

Předávání ceny autorkám za knihu Dítě s postižením zraku, vpravo Jiří Dientsbier, ministr pro lidská práva


Dostali jsme tři ceny. Vládní výbor ocenil články i knihu

Ocenění článku Slávky Smékalové (Psychologie dnes) - ADHD: Radosti a strasti života s „neposedným“ dítětem


Dostali jsme tři ceny. Vládní výbor ocenil články i knihu

Čestné uznání pro Marii Těthalovou, (Informatorium) za články DÍTĚ Z AUTISMU VYLÉČIT NEUMÍME, ALE POMOCI MU DOKÁŽEME a ŽÁDNÁ SOUVISLOST MEZI OČKOVÁNÍM A AUTISMEM NEEXISTUJE


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0