Portál.cz > Aktuality > DYSKORUNKA 2012

DYSKORUNKA 2012

Datum: 29.10.2012

Dyskorunka je jedinečná akce – prodejní výstava a konference, která se zaměřuje hlavně na žáky se specifickými poruchami učení a chování. I letos tu najdou učitelé a rodiče širokou nabídku publikací, pomůcek a PC programů pro předškolní přípravu i pro výuku na ZŠ a SŠ. Zveme vás 13. 11. opět do ZŠ Korunovační – přijďte načerpat inspiraci pro každodenní práci se svými dětmi, žáky i studenty.

logo_korunka_web

13. listopadu 2012 od 9.00 do 17.00 na adrese Korunovační 8, Praha 7 (budova základní školy)
Pořádá DYS-centrum Praha® o. s.
Motto: Učíme se jinak, přemýšlíme jinak, a proto jsme důležití!

DYSKORUNKA se každoročně zaměřuje na prezentaci a prodej publikací, pomůcek a počítačových programů pro předškolní přípravu, pro výuku na 1. a 2. stupni základních škol i pro střední školy. DYSKORUNKA je tradičně věnována především žákům se specifickými poruchami učení a chování, avšak učitelé i rodiče zde vždy naleznou inspiraci také pro každodenní práci s dětmi, žáky a studenty.

Součástí celé akce je rovněž konference, akreditovaná MŠMT, věnovaná vzdělávání žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami. V letošním roce bude konference historicky poprvé se zahraniční účastí. Projekt DYSLANG zaměřený na diagnostiku a vzdělávání žáků s možnou dyslexií, jejichž mateřský jazyk je jiný než jazyk země, v níž žijí, přijedou představit kolegové ze Spojeného království a ze Švýcarska. Mimo to přislíbili svojí účast již tradičně V. Mertin, D. Jucovičová, D. Švancarová, K. Spáčilová či H. Žáčková a s novými tématy i výsledky výzkumných studií se přijdou pochlubit Z. Michalová, V. Masáková, D. Rýdlová, L. Lidová, H. Brancuská, K. Nevřalová, Z. Pospíšilová, J. Pechancová, K. Sabolová a další. Náměty všech příspěvků znějí nesmírně zajímavě a slibují účinné propojení teorie a praxe na vysoké odborné úrovni! Zájemce srdečně zveme.

Na konferenci se lze registrovat prostřednictvím webových stránek DYS-centra Praha o.s.
Konferenční poplatek: 150 Kč (pro platící členy DYS-centra Praha o. s. a České společnosti „Dyslexie“ 100 Kč, pro studenty do 26 let 100 Kč)
Celá akce je určena odborné i laické veřejnosti.

Více viz www.dyscentrum.org – sekce DYSKORUNKA.

„…V těchto věcech jsem optimista. Ono totiž to opravdu v životě pak zpravidla vychází líp, než se to ve škole zdálo. To se totiž neuplatňují známky na vysvědčení a jestli ten či onen se při vyučování bavil či nebavil a dával či nedával pozor. Ale uplatňuje se právě to vzácné, dobré, užitečné, co škola člověku dala - aniž si toho byla vědoma ona i ten obdarovaný příjemce….“ (Z. Matějček)

Jak na dyslexii a poruchy učení – přehled knih Portálu

Dokumenty ke stažení


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0