Portál.cz > Aktuality > Edice Klasická díla psychologie bude mít už osm svazků

Edice Klasická díla psychologie bude mít už osm svazků

Datum: 4.3.2015

Maslow, Rogers, Piaget, From… Díla klasiků vydaná česky poprvé, anebo v nových, přepracovaných verzích. Edice se úspěšně rozrůstá, na jaře vyjdou další tři svazky. Prvním z nich je Erik H. Erikson a jeho Životní cyklus rozšířený a dokončený. Následovat bude další Rogers (Být sám sebou) a Fromm (Umění milovat).

zivotni_cyklus_rozsireny_a_dokonceny_m

Erik H. Erikson: Životní cyklus rozšířený a dokončený

Koncept vývojových stadií Erika Eriksona je dnes nedílnou součástí vývojové psychologie. Erikson vychází z Freudova pojetí, ale obohacuje jeho myšlenky o sociální rozměr a prodlužuje popis stadií na celý život. Každý věk se vyznačuje určitým vývojovým úkolem, který je třeba splnit, aby člověk získal potřebnou zkušenost a postoupil dále. Eriksonových „osm věků člověka“ rozšířila jeho žena Joan o deváté, závěrečné stadium. Kniha vychází v novém, přepracovaném vydání.

 

Erik H. Erikson (1902–1994) byl německým a později americkým psychoanalytikem, zástupcem ego psychologie. Stal se slavným svou teorií lidského vývoje, tzv. epigenetickým principem a rozpracováním tématu identity. V češtině vyšly jeho knihy Dětství a společnost (2002), Životní cyklus rozšířený a dokončený (první vyd. 1999) a Mladý muž Luther (1996).

Další tituly edice Klasická díla psychologie

klasici_2015_web
Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0