Portál.cz > Aktuality > Fresh senior festival letos také s Portálem

Fresh senior festival letos také s Portálem

Datum: 16.9.2014

Neváhejte zajít 1. října k Písecké bráně na Hradčany. Koná se tu už 2. ročník Fresh senior festivalu u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Nejen seniory seznámí s širokou nabídkou aktivit a poskytne inspiraci pro všechny oblasti všedního života. Jsou připraveny hudební produkce, tanec, zajímavé prezentace, divadlo, osvěžení na těle i mysli, prostor pro kreativitu, poradny a konzultace s odborníky. A s Portálem si na místě procvičíte paměť a taky zasoutěžíte o pěkné knižní ceny.

2. ročník překvapivě čerstvý festival nejen pro starší a pokročilé

středa 1. října 2014 od 10 do 18 hodin, Písecká brána a okolí /K Brusce 5, Praha 6

Letošní Fresh senior festival je výsledkem celoročního sbírání podnětů a nápadů jak samotných seniorů, tak organizací, které se této cílové skupině věnují. Hlavní pódium přivítá skupinu Tata Band – Swing Dixieland, komponované vystoupení Senzačních seniorů z různých koutů republiky, koncert Petry Černocké i legendárního Petra Spáleného s Miluší Voborníkovou a Apollo Bandem.

Vedlejší scéna je zastřešený prostor, kde se bude tančit s dr. Petrem Veletou, návštěvníci se seznámí s projekty Konta Bariéry a shlédnou představení Divadelní společnosti Kostým – Hašler! Hašler! Hašler! Společnost Eko-Kom připravila originální bubenické vystoupení a na závěr bude uveden dokument o práci herecké dílny Fresh senior.

V tematické zóně Fresh tělo i mysl si s Portálem procvičíte paměť. Jsou pro vás připravena nejrůznější cvičení, testy a kvízy, kterými si potrénujete postřeh, koncentraci, slovní zásobu apod. Celý den se budete moci také zapojit do soutěže o knížky z Portálu. Odpoledne přijde trenérka paměti Jitka Suchá, seznámí vás s tím, jak o paměť pečovat, a vylosuje výherce soutěže.

Dále se v této sekci představí například Alexandrovu techniku správného držení těla, Taj-chi, zraková cvičení, carrom a nejrůznější techniky trénování paměti. Vedle přednášek je připravena také soutěže o zajímavé ceny ze společenských her Mindok.

Fresh creativa nabídne zábavné workshopy jako vyrábění misek z vinylových desek, šperků i origami. Občanské sdružení Inventura zde představí jedinečný projekt prezentace umělecké a publicistické tvorby občanů vyššího středního a seniorského věku. Společnost Ekokom připomene jak správně třídit odpad a co vše se dá z recyklovaných materiálů vyrobit. Fresh info a poradenství bude po celou dobu festivalu poskytovat prostor pro konzultaci s odborníky v sociální, právní, finanční i zdravotní oblasti. Připravena jsou stanoviště oddělení prevence Městské policie i Sociálního odboru MČ Prahy 6.

Vše o Fresh senior festivalu najdete zde: http://www.freshsenior.cz/aktualne/

ff
Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0