Portál.cz > Aktuality > HARRY POTTER V PORTÁLU? ANO!

HARRY POTTER V PORTÁLU? ANO!

Datum: 31.10.2012

Důležitá zpráva pro milovníky Harryho Pottera a Mathiase Junga: v Portálu právě vychází Jungova kniha Kouzlo sebeuskutečnění aneb Harry Potter v nás. Samozřejmě nejde o další, dosud utajovaný díl Harryho Pottera, ale o psychologický výklad potterovské série. Najděte sami sebe v příběhu kouzelnického učně!

HARRY POTTER V PORTÁLU? ANO!

Mathias Jung: Kouzlo sebeuskutečnění
Harry Potter v nás

Miliony dětí, mládeže i dospělých jsou po celém světě fascinovány dobrodružstvími Harryho Pottera ve světě mudlů a čarodějů. Propadají všichni svodům okultismu či satanismu, jak se ozývalo z řad fundamentalistických kritiků? Pro Mathiase Junga je dílo britské autorky Rowlingové naopak mistrovským literárním dílem lidské mravnosti. Autor v knize předkládá ucelený hlubinně psychologický výklad potterovské série. Obrací se především na přemýšlivé čtenáře Harryho Pottera, pro které může být jeho kniha četbou, ze které se dozvědí více o potterovském mýtu i o sobě samých, o cestě vlastního sebeuskutečnění. Své úvahy Mathias Jung prokládá paralelami z mytologie, duchovních tradic, či myšlenkami autorů jako C. G. Jung, E. Drewermann, E. Erickson či F. M. Dostojevskij. Kniha může být ideálním dárkem pro čtenáře se zájmem o vlastní seberozvoj a pro všechny milovníky Harryho Pottera, kterým text pomůže porozumět příběhu v širších souvislostech.
Více o knize Kouzlo sebeuskutečnění: http://obchod.portal.cz/produkt/kouzlo-sebeuskutecneni/

Kdo je dr. Mathias Jung? Působí jako psychoterapeut a filozof, pracuje ve zdravotním středisku Dr. Max Otto Bunker-Haus v německém Lahnsteinu. Je autorem několika knih, které vycházejí v jeho vlastním nakladatelství emu-Verlag, kromě jiného hlubinně psychologických výkladů Siddharty Hermana Hesseho či Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho (v češtině vydal Portál pod názvem Malý princ v nás).

Mathias Jung: Malý princ v nás
Saint-Exupéryho kniha Malý princ byla v průběhu doby přeložena bezmála do osmdesáti jazyků a miliony čtenářů již provázely malého prince na jeho cestě po planetách… Mathias Jung se v kratičkých kapitolách své knihy s podtitulem Na objevné cestě se Saint-Exupérym zamýšlí nad dramatickou dobou vzniku Saint-Exupéryho knihy a uvažuje o strachu či úzkosti, bez nichž není lidského růstu. Věnuje se jednotlivým tématům Malého prince a nabízí je čtenáři jako možnost k setkání s tématy jeho vlastního vnitřního světa. Svá zamyšlení doprovází citacemi z ostatních Saint-Exupéryho knih a knih dalších autorů.

Tištěná kniha Malý princ v nás: http://obchod.portal.cz/produkt/maly-princ-v-nas/

Audiokniha Malý princ v nás: http://obchod.portal.cz/produkt/maly-princ-v-nas-1mp3/


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0