Portál.cz > Aktuality > JAK PŘEŽÍT S PORUCHAMI UČENÍ

JAK PŘEŽÍT S PORUCHAMI UČENÍ

Datum: 27.8.2012

Má vaše dítě poruchu učení? Trápí ho dyslexie, dysgrafie, má potíže s udržením pořádku ve školních věcech, se školní prací? Máte obavy z nadcházejícího školního roku? Nová knížka Jak přežít s poruchami učení pomůže vám i dětem najít cestu, jak problémy zvládat.

jak_prezit_s_poruchami_uceni

Specifická porucha učení (SPU) znamená, že děti, které jí trpí, se učí jinak než ostatní. Potřebují jiný způsob učení než ostatní. Některé mají potíže se čtením, jiné s psaním, s pravopisem, s počítáním, další např. s pohybovými aktivitami. Obvykle se tyto poruchy projeví v 1. třídě a je třeba, aby s nimi dětem pomohli dospělí – rodiče, učitelé, speciální pedagogové.

Dítě potřebuje hlavně rozumět tomu, co se děje. Jinak je zmatené a trápí se. Mezi šest velkých stížností dětí s SPU patří:

  1. Nikdo mi pořádně nevysvětlil, co SPU vlastně znamená, takže si lámu hlavu s tím, co je se mnou v nepořádku.
  2. Často ve škole nechápu, co se po mně chce.
  3. Moji rodiče, učitelé a ostatní děti se mnou často ztrácejí trpělivost.
  4. Nemám moc kamarádů.
  5. Ostatní děti se mi často posmívají a já jdu z průšvihu do průšvihu.
  6. Nechci, aby o mně lidé říkali, že nic nedokážu nebo že mi to nemyslí.

Pomozte dětem zvládnout potíže s SPU. Pomůže vám v tom nová kniha Jak přežít s poruchami učení od Garyho Fishera a Rhody Cummings. Děti jejím prostřednictvím zjistí, že existují různé podoby problémů s učením a že je spousta cest, jak se lépe učit a lépe se cítit ve škole. Pochopí, že mít SPU neznamená být hloupý. Dozví se praktické rady, jak si lépe poradit ve škole, jak si uspořádat věci v tašce a na stole, jak si najít kamarády a dobře vycházet s ostatními a taky jak zvládat emoce. Můžete si ji číst spolu s dětmi, nebo ji dětem věnovat a povídat si o tom, co si v ní přečetly. Určitě přijdete na způsob, který je pro vás a vaše dítě nejlepší!

Nepřehlédněte také podobný titul Jak přežít s hyperaktivitou a poruchami pozornosti.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0