Portál.cz > Aktuality > JAN BOSCO – 125. VÝROČÍ ÚMRTÍ

JAN BOSCO – 125. VÝROČÍ ÚMRTÍ

Datum: 30.1.2013

Jan Bosco byl zakladatelem salesiánů a salesiáni založili Portál. Připomeňte si s námi výročí úmrtí Dona Bosca.

DonBosco_JPG

Jan Bosco se narodil 16. srpna 1815 v Castelnuovu d'Asti v Itálii, v chudé rolnické rodině. Již od dětství se cítil povolán věnovat svůj život mládeži. Když se stal v Turíně knězem, vložil své vrozené schopnosti a úsilí do budování výchovných děl pro opuštěnou mládež, do obrany ohrožené víry lidových vrstev a do evangelizace dalekých zemí.

Sám založil první tři „větve“ salesiánské rodiny:
Jako tajemství úspěchu pro práci s mladými dal salesiánům jedinečnou výchovnou metodu, tzv. preventivní systém založený na rozumu, náboženství a laskavosti. Systém inspirovaný láskou zakořeněnou v živém setkání s Ježíšem Kristem, především v eucharistii, v neomezené důvěře v Pannu Marii, ve věrnosti církvi a jejímu učení.

Jan Bosco zemřel v Turíně 31. ledna 1888. Mezi svaté byl připočten Piem XI. o Velikonocích roku 1934. Na závěr roku, ve kterém se slavilo sto let od jeho úmrtí, ho Jan Pavel II. prohlásil za otce a učitele mládeže (24. ledna 1989).

(Zdroj: http://www.sdb.cz/zakladatel-jan-bosco/)

 

Knihy o Janu Boskovi:
Don Bosco: Můj život pro mladé
Guido Quarzo: Don Bosco mi ukazoval cestu
Bruno Ferrero: Vychovávej jako Don Bosco


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0