Portál.cz > Aktuality > JAN BOSCO – 198. VÝROČÍ NAROZENÍ

JAN BOSCO – 198. VÝROČÍ NAROZENÍ

Datum: 6.8.2013

Jan Bosco byl zakladatelem salesiánů a salesiáni založili Portál. Připomeňte si s námi výročí narození Dona Boska, tentokrát mimořádnou akcí. Den „D“ v e-shopu Portál - v pátek 16. srpna využijte mimořádnou slevu 20 % na veškeré zboží. A k tomu celý týden nabízíme vybrané knihy o Janu Boskovi se slevou 30 %.

001418_05_1258976

U příležitosti 198. výročí narození Jana Boska vyhlašujeme pátek 16. srpna 2013 dnem „D“ v nakladatelství Portál. Co to znamená? Na jeden jediný den bude možné v e-shopu Portál nakupovat s 20% slevou všechny knihy (s výjimkou e-knih)!

Neváhejte s nákupem, protože výjimečná sleva 20 % na veškerou produkci (kromě e-knih) bude platit jen jediný den. Proto navštivte v pátek 16. srpna náš e-shop. Vzpomeňme na výjimečnou osobnost Dona Boska a společně oslavme výročí jeho narození.

Jan Bosco byl katolický kněz, světec, vychovatel, zakladatel a první hlava Salesiánů Dona Boska. Narodil se 16. srpna 1815 v Castelnuovu d'Asti v Itálii, v chudé rolnické rodině. Již od dětství se cítil povolán věnovat svůj život mládeži. Když se stal v Turíně knězem, vložil své vrozené schopnosti a úsilí do budování výchovných děl pro opuštěnou mládež, do obrany ohrožené víry lidových vrstev a do evangelizace dalekých zemí.

Sám založil první tři „větve“ salesiánské rodiny:
- Společnosti sv. Františka Saleského (1859) - salesiány,
- Instituty Dcer Panny Marie Pomocnice (1872) -salesiánky
- Salesiány-spolupracovníky (1876).

Jako tajemství úspěchu pro práci s mladými dal salesiánům jedinečnou výchovnou metodu, tzv. preventivní systém založený na rozumu, náboženství a laskavosti. Vychovatel je svým svěřencům spíše partnerem než nadřazenou autoritou.

Jan Bosco zemřel v Turíně 31. ledna 1888. Mezi svaté byl připočten Piem XI. o Velikonocích roku 1934. Na závěr roku, ve kterém se slavilo sto let od jeho úmrtí, ho Jan Pavel II. prohlásil za otce a učitele mládeže (24. ledna 1989). (Zdroj: http://www.sdb.cz/salesiani/o-salesianech/zakladatel-jan-bosco/)

Knihy o Janu Boskovi můžete v týdnu 12. – 18. 8. koupit s mimořádnou akční slevou 30 %:
Guido Quarzo: Don Bosco mi ukazoval cestu
Bruno Ferrero: Vychovávej jako Don Bosco

A k těmto dvěma ještě přidáváme další tituly, které by vás také mohly zaujmout:
Jan-Uwe Rogge, Anselm Grűn: Když se děti ptají na Boha
Georg Ratzinger: Můj bratr papež
Bruno Ferrero: Příběhy pro potěchu duše
Bruno Ferrero: Další příběhy pro potěchu duše
Guy Gilbert: Bratr vyvržených
Jiří Reinsberg: Misálek pro nejmenší
Všechny je najdete v e-shopu Portál v sekci Akční nabídka.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0