Portál.cz > Aktuality > Jan Royt beseduje v Dominikánské 8

Jan Royt beseduje v Dominikánské 8

Autor: Petr Ráček | Datum: 27.4.2015

Jan Royt, profesor dějin umění, představí svoji novou knihu Krajinami umění – knižní rozhovor, který s ním vedl literární historik Martin Bedřich. 29. dubna v 19.30, Dominikánská 8, Praha 1.

royt_jan_krajinami_umeni_m

Krajinami umění

středa 29. dubna 2015 v 19.30 hod., barokní refektář (vstup Jilská 7a)

Hosté: Martin Bedřich, Jan Royt

Moderuje: Norbert Schmidt

Kniha rozhovorů se známým historikem umění je putováním po krajině, jež promlouvá uměleckými díly, které na ní během staletí vznikly. Zabývá se mnohovrstevnatými vztahy, které působí mezi uměleckým dílem a člověkem, místem, spiritualitou i politikou.

Rozhovor představuje výraznou osobnost prof. Royta, jeho cesty k umění a za uměním, která se pak stává průvodcem rozumění tomu, jak bohaté perspektivy se člověku otevírají, když k sobě nechá promlouvat bohatství a krásu uměleckého působení minulých věků i současnosti. Kniha zaujme všechny zájemce o umění a památky, neboť jim poskytne inspirativní svědectví o životě s uměním a podněty k vlastnímu prožívání.

Jan Royt patří mezi přední české historiky umění. Zabývá se především středověkou malbou a ikonografií, ale také barokní zbožností či raně křesťanským uměním. Je autorem řady odborných knih, věnuje se popularizaci tématu v médiích a na veřejných debatách a přednáškách. Vyučuje na několika vysokých školách, v současnosti je prorektorem Univerzity Karlovy.

Martin Bedřich je literární historik, šéfredaktor nakladatelství Portál a výkonný redaktor teologicko-kulturní revue Salve. Vystudoval bohemistiku a komparatistiku na FF UK. Zabývá se raným novověkem, vztahem obrazu a textu a katolickou literaturou 20. století.

Více o akci zde.

Více o knize Krajinami umění zde.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0