Portál.cz > Aktuality > Jedeme do Jičína za Viktorkou a za pohádkou

Jedeme do Jičína za Viktorkou a za pohádkou

Datum: 25.8.2014

Vezměte děti a pojeďte na výlet do Jičína na 24. ročník kulturního festivalu Jičín – město pohádky. Od 10. do 14. září vás tu čeká pestrý program. A v sobotu 13. 9. odpoledne přiletí z dalekého vesmíru i Viktorka se svými kamarády. Pro děti si připravila zábavnou tvůrčí dílnu.

viktorka_a_vesmirna_dobrodruzstvi

Viktorka a vesmírná dobrodružství – komiksová dílna pro veřejnost
Sobota 13. 9., 13-17 hod.
Jičínský zámek, velké nádvoří nebo foyer )v případě špatného počasí)

Přijďte se seznámit s holčičkou Viktorkou, která putuje nekonečným vesmírem na palubě kosmické lodi Lítavice a spolu s pilotem Žabžou a navigátorem Flájem zažívá různá dobrodružství. Spoluautorka knížky Viktorka a vesmírná dobrodružství Klára Smolíková vám ukáže, jak si vyrobit vlastní komiks, a hned si to na místě vyzkoušíte. S Viktorkou se proletíte z planety na planetu.
Vhodné pro děti od 5 do 15 let.

viktroka

Viktorka a vesmírná dobrodružství – komiksová dílna pro školy
Pátek 12. 9., 9-13 hod.
Jičínský zámek, porotní sál

Honza Smolík, spoluautor knížky Viktorka a vesmírná dobrodružství, dětem ukáže, jak se „dělá“ komiks. Využije přitom vesmírný příběh o Viktorce, žákyni galaktické školy, a jejích kamarádech Žabžovi a Flájovi. Děti se na chvíli samy stanou autory komiksů a zkusí si vytvořit svůj vlastní.
45minutový program, pro předem pozvané třídy.

Více o knížce Viktorka a vesmírná dobrodružství najdete zde. Prohlédněte si ukázky a přečtěte si taky o stejnojmenné výstavě, kterou Viktorka připravila v Praze (4. 9.-12. 10.).

facebook_logo_detail

Viktorka má i vlastní facebookovou stránku – přidejte se, ať vám neujde žádná novinka!

jicin_logo

Ale festival pohádky navštíví i další hosté. Můžete se těšit na divadelní i filmová představení, koncerty, tvůrčí dílny, večerní průvod se světýlky, muzikál nebo školu bubnování. Čekají na vás také soutěže a hry. Potkáte tu i mnohé známé osobnosti – herce, spisovatele, režiséry. Více o festivalu Jičín – město pohádky najdete zde: http://www.pohadka.cz/ .


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0