Portál.cz > Aktuality > JIŘÍ PŘIBÁŇ a KAREL HVÍŽĎALA představí svoji novou knihu v Knihovně V. Havla

JIŘÍ PŘIBÁŇ a KAREL HVÍŽĎALA představí svoji novou knihu v Knihovně V. Havla

Datum: 10.10.2013

Jiří Přibáň a Karel Hvížďala vydávají novou knihu rozhovorů Tyranizovaná spravedlnost. Upozorňují v ní na problémy naší společnosti v oblasti práva a nevyhýbají se ani aktuálním tématům, jako je demise premiéra Nečase či jmenování Rusnokovy vlády. Slavnostní křest knihy proběhne 31. října v Knihovně Václava Havla. Přijďte se autorů zeptat na to, co vás zajímá.

Tyranizovaná spravedlnost je kniha unikátních rozhovorů novináře Karla Hvížďaly s právníkem Jiřím Přibáněm. Vzájemné rozhovory vedli po dobu dlouhých devíti let.

Knihu Tyranizovaná společnost představí autoři 31. října od 17 hod. v Knihovně Václava Havla – Galerii Montmartre v Řetězové ulici v Praze. Večerem bude provázet moderátor Josef Chuchma z Lidových novin a hosty budou autor předmluvy Petr Pithart a zpěvák Jaroslav Hutka. Zváni jsou všichni, kterým není lhostejná budoucnost naší země.

priban_web_m

Autoři v knize Tyranizovaná spravedlnost srozumitelnou formou tlumočí komplikované soudobé hrozby. Kořeny současného stavu společnosti přitom hledají jak v historii, tak v polistopadovém vývoji. Kniha se úzce dotýká témat, jako je role soudce, současný stav české společnosti, ne/profesionalita politiků i postavení a role Evropy ve světové politice. Právník Jiří Přibáň je uznávaným odborníkem s dlouholetou zkušeností ze zahraničí. České realitě rozumí, a současně na ni dokáže pohlédnout nezaujatýma očima. Přibáňovy analýzy pak v knize propojuje a posouvá svými poučenými otázkami zkušený tazatel Karel Hvížďala.

„S Karlem Hvížďalou byly všechny rozhovory překvapením. On se dokáže sice ptát jako novinář citlivě, vnímá momentální stav společnosti, ale přitom vás svými znalostmi a obeznámeností nutí
k novému promýšlení i těch problémů, o nichž jste si do té chvíle myslel, že je máte jasně a důkladně promyšlené,“
popsal spolupráci Jiří Přibáň. „ Rozhodně jsem si díky němu uvědomil mnoho dalších historických i kulturních souvislostí práva, a především úzkou vazbu mezi právem a jeho mediální prezentací,“ dodal.

Jiří Přibáň aktuálně působí jako profesor právní filozofie a sociologie na velšské Cardiff University ve Velké Británii, přednášel rovněž na mnoha dalších zahraničních univerzitách. Na svém kontě už má řadu knih s politicko-právní tematikou psaných v angličtině i češtině. Novinář a spisovatel Karel Hvížďala již za svou kariéru vyzpovídal řadu významných osobností, včetně Václava Havla či Jiřího Gruši. Kniha rozhovorů s Přibáněm pro něj představuje završení jedné významné tvůrčí kapitoly.

„Rozhovory s Jiřím Přibáňem, které tvoří podklady k této knize, jsme vedli dlouhých devět let. Vydáním knihy je tak završen můj projekt rozhovorů se třemi zralými vzdělanci, jak je nazval Petr Pithart v předmluvě knihy. Jde o trilogii rozmluv s filozofem Václavem Bělohradským, s politologem Jacquesem Rupnikem a právě s právníkem Jiřím Přibáněm,“ uvedl český novinář a esejista Karel Hvížďala.

Tyranizovaná spravedlnost kromě tištěné podoby vychází současně i jako elektronická kniha ve formátech epub, mobi a pdf.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0