Portál.cz > Aktuality > Jmenujeme se Melanie, Annie a Steven. A víme, jaké to je zažít rozvod rodičů

Jmenujeme se Melanie, Annie a Steven. A víme, jaké to je zažít rozvod rodičů

Datum: 5.9.2016

Chápeme, jaké to je, když se musíš stěhovat, protože rodiče už nechtějí bydlet spolu, nebo vysvětlovat kamarádům, že se vaši rozvedli. Víme, jaké to je, když si máma nebo táta najdou nového partnera a pak si ho vezmou. Víme, že rozvod může být hodně matoucí. A chceme pomoct.

Jmenujeme se Melanie, Annie a Steven. A víme, jaké to je zažít rozvod rodičů

Nový přírůstek do řady Rádců pro mládež Jak přežít, když se rodiče rozvádějí je zápisem vzpomínek, pocitů a rad tří dětí, které zažily rozvod rodičů. Teď mají nové rodiny a chtějí ulehčit zážitek rozvodu ostatním dětem. Jejich vyprávění pomohla zapsat a uspořádat Jann Blackstone-Fordová, licencovaná mediátorka z Kalifornie, která se specializuje se na řešení konfliktů při rozvodu a v nových rodinách.

„ V každém oddílu jsme vypsali i nějaké časté otázky a odpověděli na ně způsobem, který podle nás dává smysl (a doufáme, že tobě bude dávat smysl taky). Napsali jsme to schválně takhle, aby nikdo nemusel číst tu knížku celou, když se mu nebude chtít. Můžeš si v ní vyhledat jenom to, co tě zajímá nebo co právě teď řešíš.“

Ukázka

PŘIPADÁM SI JAKO JEDINÝ ČLOVĚK NA SVĚTĚ, KTERÉMU SE ROZVÁDĚJÍ RODIČE. JSEM TO FAKT JENOM JÁ?

MELANIE: Někde jsem slyšela, že skoro polovina manželství u nás končí rozvodem. A mám dojem, že zhruba polovina těch rozvedených lidí se znovu vdá nebo ožení.

STEVEN: Páni, to je docela dost!

MELANIE: Takže hodně dětí a rodin projde rozvodem. Rodiny se můžou změnit, jako ta naše. Hlavní je najít způsob, jak se vypořádat s rozvodem a se všemi změnami, které přinese. A to vůbec není snadné. Nikdy by mě nenapadlo, že se moji rodiče rozvedou. Neměla jsem ani tušení, co to znamená! A myslím, že většina dětí je na tom podobně. Když se máma s tátou začali hodně hádat a doma to bylo divné, myslela jsem, že to dají zase do pořádku stejně jako všechno ostatní. Nikdy by mě nenapadlo, že se prostě rozejdou. Myslela jsem si, že si dokážou poradit se vším.

Ono to totiž vypadá, že dospělí znají odpověď na všechno. A já tehdy nechápala, že to tak není. Nejspíš měli takové problémy, které se napravit nedaly, a tak usoudili, že spolu už nemůžou žít, a rozhodli se pro rozvod.

ANNIE: Hodně mých kamarádů má taky rozvedené rodiče. Někteří z nich bydlí s mámou. Jeden kluk žije s tátou. Mám dokonce kamarádku, která bydlí u babičky a u dědy, a dvě další, které jsou vždycky týden u mámy a pak týden u táty, jako Melanie se Stevenem. Já bydlím po většinu času s mámou a s Larrym. Tátu vídám každý druhý víkend.

Jak přežít šikanu? Poradí dívka, která ji sama zažila


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0