Portál.cz > Aktuality > KNIHY PETRA HORÁČKA KONEČNĚ V ČEŠTINĚ

KNIHY PETRA HORÁČKA KONEČNĚ V ČEŠTINĚ

Datum: 4.5.2012

Petr Horáček je výtvarník a autor, který se svými knihami pro děti proslavil ve Velké Británii i v dalších zemích světa. Konečně se s nimi mohou seznámit i čeští čtenáři. Nový domek pro myšku, první kniha v češtině, vychází 17. 5. S Petrem Horáčkem se můžete setkat také na veletrhu Svět knihy.

novy_domek_pro_mysku

Petr Horáček - Nový domek pro myšku
První kniha Petra Horáčka přeložená do češtiny.
Jak může myška dostat velké jablko do svého malinkého obydlí? Nezbude jí nic jiného, než si najít jiné, o něco větší bydlení. Všechny domečky, které cestou potká, ale už mají svého nájemníka. Jak asi její putování za novým domkem dopadne?
váz., 32 s., 149 Kč
vychází 17. května 2012
více o knize: http://obchod.portal.cz/produkt/novy-domek-pro-mysku/

Petr Horáček je výtvarník a autor úspěšné série téměř 30 dětských knih. Žije a pracuje ve Velké Británii, kam se přestěhoval po studiích. Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků, vycházejí také ve Spojených státech, Německu, Francii, Španělsku, Jižní Koreji či Japonsku. Kniha A New House for Mouse byla v Holandsku (po překladu) zvolena Obrázkovou knihou roku 2008. Kniha Silly Suzy Goose získala v USA několik prestižních knižních ocenění. Knížka Puffin Peter je letos nominována na prestižní anglickou cenu The Kate Greenaway Medal.

Nový domek pro myšku je první kniha Petra Horáčka, která vychází v ČR v nakladatelství Portál. A k vydání už se připravují další tituly - Hloupá husa Líza (podzim 2012), Papuchalk Petr a Hloupá husa Líza a vánoční hvězda (2013).

 

Petr Horáček exkluzivně na veletrhu Svět knihy
sobota 19. května 2012 od 13 hod.
Moucha, myš, husa a slon
- beseda s Petrem Horáčkem. Ve svém povídání představí nejen některé ze svých knih, ale chystá se i ukázat skici k těmto knihám a obrázky, které se do knih nedostaly.
Výstaviště Praha – Holešovice, Průmyslový palác, Komorní sál

sobota 19. května 2012 od 14 hod.
Autogramiáda - Petr Horáček bude podepisovat jak své anglické knihy, tak první českou – Nový domek pro myšku.
Výstaviště Praha – Holešovice, Průmyslový palác, stánek L810
Vystoupení Petra Horáčka na Světu knihy organizuje www.anglictina-hry.cz.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0