Portál.cz > Aktuality > Křest knihy "Knížecí život"

Křest knihy "Knížecí život"

Autor: Petr Matějček | Datum: 18.11.2008

Ve středu 19. listopadu v 17 hodin proběhne v kavárně Krásný ztráty křest a slavnostní prezentace knihy Karel Jan Schwarzenberg - Knížecí život. V tomto knižním rozhovoru zpovídá Karel Hvížďala jednu z velkých osobností, která se zapsala do dějin naší země nejen na politické scéně. Akci moderuje publicista Jan Bumba a uvede v průběhu večera zajímavého hosta.

Slavnostní prezentace a křest knihy

Karel Jan Schwarzenberg
Knížecí život – knižní rozhovor s Karlem Hvížďalou

19. listopadu v 17 hodin
Kavárna Krásný ztráty, Náprstkova 10, Praha 1

Za účasti autorů
Karel Hvížďala a Karel J. Schwarzenberg

Host Václav Havel

Moderuje publicista Jan Bumba

O knize:
Karel Hvížďala
Karel Jan Schwarzenberg
Knížecí život
Karel Jan Schwarzenberg v tomto knižním rozhovoru, jehož podstatná část vznikla už na konci roku 1989, vzpomíná na své předky, zejména na ty, kteří už od poloviny sedmnáctého století žili trvale v Čechách. Pokouší se definovat roli šlechty na konci dvacátého století, hovoří o své rodině, přátelích a zajímavých lidech, s nimiž se v životě setkal. Kromě rodové historie se kniha věnuje působení Karla J. Schwarzenberga v roli kancléře prezidenta Václava Havla. V dodatku z roku 2008 hovoří o tom, proč vstoupil do české politiky, o úkolech, které si v politice vytýčil a říká: „Byl bych rád, kdybych se tady jednou mohl procházet s vnukem a říci mu, že tahle země je nejen překrásná, ale i spořádaná!“

O autorech: Karel Jan Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas, 12. kníže ze Schwarzenbergu, okněžněný lantkrabě v Kleggau, hrabě ze Sulzu a vévoda v Českém Krumlově, žije převážně na zámečku Dřevíč u Berouna. Od roku 2006 je ministrem zahraničí České republiky.

Karel Hvížďala pracoval od 60. let minulého století v médiích (Mladý svět, Albatros), po návratu z německého exilu byl šéfreportérem MF Dnes, spoluzakládal časopis Týden. Působí jako novinář a spisovatel, publikoval přes dvacet knih rozhovorů s předními osobnostmi českého kulturního a politického života, pět próz, přes dvacet rozhlasových her.
Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0