Portál.cz > Aktuality > KŘEST KNÍŽKY Z KROMĚŘÍŽE DO PAŘÍŽE

KŘEST KNÍŽKY Z KROMĚŘÍŽE DO PAŘÍŽE

Datum: 17.5.2012

Z Kroměříže do Paříže aneb Veselý veršovaný zeměpis je knížka plná vtipných básniček o českých i světových městech. Autor Robin Král ji dětem představí 1. 6. v 10 hod. v Divadle Spejbla a Hurvínka. Nenechte si ujít oslavu Dne dětí s oblíbenými postavičkami a novou veselou knížkou.

Z Kroměříže do Paříže se dostanete snadno. Stačí jen zalistovat několik stránkami knížky Robina Krále s ilustracemi Gabriela Filcíka. Na cestě po českých i světových městech vás čeká šedesát veršovaných zastavení. Víte, co najdete v Telči? Nebo co vymysleli v Lázních Jeseník? A myslíte si, že znáte Prahu? Zastavení – básničky vtipnou formou uchopují známé i méně známé příběhy, legendy nebo i zcela současné reálie českých i zahraničních měst. Básničky nenásilně informují, poučí, zároveň přirozeně rozvíjejí slovní zásobu dítěte, smysl pro rytmus a neméně důležitý smysl pro humor.

Robin Král je absolventem oboru estetika na FF UK a oboru tvorba textu a scénáře na Vyšší odborné škole při Konzervatoři Jaroslava Ježka. Kromě básniček pro děti a dospělé píše především písňové texty. V Portálu vydal knížku Šimon chce být krotitelem (2011).
Gabriel Filcík patří k výrazným postavám české knižní ilustrace. Vedle ilustrací se věnuje také didaktické grafice, designu hraček a animovanému filmu.

KŘEST KNÍŽKY Z KROMĚŘÍŽE DO PAŘÍŽE
Kdy: 1. 6. 2012 v 10 hod.
Kde: Divadlo Spejbla a Hurvínka, Dejvická 38, Praha 6

Co se bude dít?
Divadlo S+H pro děti připravilo představení Hurvínek mezi osly. A hádejte, kdo napsal texty písniček k tomuto představení? Robin Král, který děti přivítá, a než přijdou na scénu známé loutky, představí svoji knížku Z Kroměříže do Paříže. Tři z dětí, na které se usměje štěstí, si pak knížku odnesou i domů.

Hurvínek mezi osly
Škola??? Br!!! To je pro Hurvínka jen velká ztráta času! Copak to k něčemu je? Leda tak, že se taťulda pravidelně rozčiluje nad jeho žákovskou knížkou. Kéž by do školy už nikdy nemusel vkročit!!! Toto přání se Hurvínkovi splní, když se setká s prapodivnou osůbkou s oslíma ušima jménem Hýkálek. Ten jej totiž pozve do Oslova, města, o němž Hurvínek a dokonce ani Mánička nikdy neslyšeli, přestože je to prý učiněný ráj na zemi. A navíc se tam nemusí chodit do školy! A tak se Hurvínek, navzdory Mániččiným protestům, vydává po boku Hýkálka do města Oslovo. Jaké to tam je, se spolu s Hurvínkem můžete přesvědčit i vy!
Režie, scéna a loutky: Miki Kirschner                  Pomocná režie: Ondřej Lážnovský
Realizace: Richard Maška a Antonín Müller          Hudba: Jiří Škorpík

Vstupenky v ceně 160 Kč získáte:
V pokladně divadla - http://www.spejbl-hurvinek.cz/cz/prodej.html
Na internetu: http://www.spejbl-hurvinek.cz/cz/inetps.html

 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.67, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0