Portál.cz > Aktuality > Letní vzdělávání

Letní vzdělávání

Autor: Petr Matějček | Datum: 17.7.2009

Patříte k těm, kteří si celý rok říkají, jak si v létě konečně přečtou alespoň něco z odborné literatury, kterou doteď pro nedostatek času odkládali? Portál Vám k tomu nabízí knihy z mnoha oborů. Dnes pro Vás máme tři tipy z oblasti komunikace, které ocení manažeři, personalisté i všichni ostatní, pro něž je kontakt s lidmi dennodenní záležitostí.

Marylin Atkinson – Rae T. Chois: Koučink – Věda i umění
Poslání knihy Vám vysvětlí hned na prvních stránkách sama autorka M. Atkinsonová, koučka a mezinárodně uznávaná školitelka koučů:
„Tato kniha byla napsaná, aby vás podpořila ve znalosti kam zaklepat. Její kapitoly vás dovedou k vnitřní vědě a filozofii toho, co dělá z koučování zaměřeného na řešení významnou novou sílu v jednadvacátém století… Je to praktický manuál k porozumění tomu, jak proměnit svůj život, a to z hlediska jak být plně člověkem a žít svou nejvyšší vizi. To vybuduje vaše vnitřní schopnosti podporování lidí kolem vás, aby dosáhli svého největšího potenciálu… Celkový smysl této knihy je pozvat vás do hlubokého, podnětného rozhovoru o vašem životě a osobních cílech. To jsou první kroky v koučovacích rozhovorech, které přinášejí proměnu… Když se do toho pustíte naplno, je téměř garantováno, že:
• rozvinete svou autentickou misi a vizi svého života nebo se s ní propojíte;
• probudíte svého vnitřního génia a oceníte svůj potenciál a to, v čem jste skvělí;
• rozvinete svůj vztah sami se sebou a s ostatními…“
A to ještě zdaleka není všechno. Nezkusíte to?
Více o knize zde

Roman Braun: Umění rétoriky
Ať už máte s projevy na veřejnosti potíže, nebo jste zkušenými řečníky, určitě získáte nové cenné rady a informace z knihy trenéra rétoriky, poradce a kouče Romana Brauna. Provede Vás nástrahami mluvení na veřejnosti, popíše základní praktiky, jak správně na to, a upozorní Vás na zdánlivé detaily, kterým však stojí za to věnovat pozornost. Získáte tak velký repertoár dovedností, tipů i triků, který uplatníte při nejrůznějších příležitostech. Na své si přijdou šéfové, prodejci, školitelé, vyjednávači, moderátoři, ale i všichni ti, kteří se aspoň čas od času musí zúčastnit pracovní schůzky či jednání.
Více o knize zde

Tanja Baum: Umění přátelského řešení konfliktů
Všichni se občas dostáváme do konfliktních situací a obvykle to nebývá nic příjemného. Jak se v takových situacích správně zachovat a vyjít z nich s čistým štítem, to je cílem knihy zkušené autorky Tanji Baum. Stačí uvést názvy několika kapitol: Když se konflikty protahují, Když se musíme rozhodnout, Dva v konfliktu, Konflikty ve skupině, Konflikty s kolegy, nadřízenými, zákazníky, v soukromé sféře, se sebou … Každý čtenář v knize jistě objeví situace, v nichž se už ocitl. Autorka však nenabízí jen jejich popis a obecné rady, ale v závěru knihy Vás seznámí s konkrétním tréninkovým programem, jak konflikty přátelsky řešit. Pokud se jej rozhodnete v klidu a pohodlí vlastního domova a za pomoci knihy absolvovat, bude vás stát pouhé čtyři týdny času a na konci se můžete těšit na pozitivní výsledky.
Více o knize zde
Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0